Human

Keď niekoho bodne osa alebo včela tak zomrie?

Doplňuji:
Myslím tak, že ak vypustí osa alebo včela žihadlo, tak či zomrie tá osa alebo včela.

Nejlepší odpověď
www

Vosa neuhyne, včela ano. Má totiž na žihadle zpětné háčky a žihadlo si vytrhne z těla. Proto uhyne.
Vosa žádné háčky nemá a může bodat i žít vesele dál.
Studium
Doplňuji:
Na mysli mám náš nejběžnější druh, včelu medonosnou, žije jich ale u nás více druhů a situace se může z různých důvodů poněkud lišit.
Více k tomuto viz anatomie blanokřídlých.

Human

www, díky. Btw., keď včela umrie, tak prečo vlastne to žihadlo vypúšťa? Alebo nevie, že potom zomrie?