Kraken80

Kdyz zrusim pojistku pred koncem, vrati mi cast pojistneho?

Kdyz si na rok pojistim dum, zaplatim celou castku, a za 3 mesice se rozhodnu to zmenit, zrusit, nebo prejit na jinou pojistovnu, vrati mi 3/4 toho zaplaceneho pojistneho?

Odpovědi
Dochy

Záleží na konkrétních podmínkách. Pokud máš uzavřenou smlouvu na rok a ty se ji rozhodneš „bezdůvodně“ vypovědět, v závislosti na podmínkách nemusíš dostat také vůbec nic.
Obvykle, myslím, Ti vrátí poměrnou část pojistného, pokud například dům prodáš a řádně to pojišťovně oznámíš.

nyjono

To přece záleží na tom, jak je pojistná smlouva sepsaná a jaké jsou podmínky při rušení ze strany pojištěnce.

Ametyst

Ano, vrátí. Stejně tak i u povinného ručení.

elkon

Záleží na pojistných podmínkách uvedených ve smlouvě. Ale zavání to nějakou spekulací, jinou logiku to nemá. Uzavírat smlouvu s tím, že už vím předem, že ji nedodržím, nedává smysl.