Rebeka S.

Když zámečník někomu otevírá údajně zabouchlé dveře, zjišťuje si, jestli tam ten daný člověk opravdu bydlí?

Zajímalo by mě, jestli když si někdo objedná zámečníka, že potřebuje otevřít dveře od domu, že si zabouchl klíče, jestli si ten záměčník musí nějak zjistit, zda tam ten člověk opravdu bydlí. Nedávno se totiž kamarádce stalo, že byla normálně doma a najednou jí někdo začal šramotit v zámku, tak vykoukla kukátkem ven a viděla tam svého bývalého s nějakým chlapem, co se v tom zámku vrtal. Tak otevřela a zjistila, že to je zámečník a že mu ten její bývalý řekl, že si zabouchl klíče a potřebuje ty dveře otevřít a přitom ho ani nikdo nezval, protože ona ho k smrti nenávidí (podvedl ji)

Odpovědi
Pepa25

Samozřejmě, jinak by se mohl stát účastník (pomocník) na trestném činu (porušování domovní svobody).
Na druhou stranu nemá povinnost řeší domácí vztahy: pokud má bývalý v bytě trvalý pobyt v občance nebo jméno na dveřích, tak zámečník nemůže vědět, že ho partnerka k smrti nenávidí …

paul1

Takováto manipulace se zámkem by se měla dít za přítomnosti policie.

malinak812

Podle mě se toto hodně liší zámečnictví od zámečnictví. Také jsem před pár lety potřeboval služby zámečníka a ten si toto nijak neověřoval. Co jsem ale slyšel od známých, tak jiní si to naopak zjišťují nebo to mají jinak ošetřené (například jim před provedením otevření dveří musíte podepsat papír). Podle mého hodně záleží na tom o jak moc slušnou firmu se jedná.