bolak

Když uvidím auto jak parkuje na místě pro invalidy (neinvalida), a pořídím si fotografii kde bude vidět i jeho SPZ…

… tak když to pošlu cajtům na e-mail, budou se tím zabejvat? Vyhledají si o koho jde a kontaktují nějak dotyčného s tím že zaplatí pokutu?

PS: Ten invalida-neinvalida byl jenom příklad, jde mi o porušování dopravních předpisů obecně.
Doplňuji:
Každopádně musím vědět jak to v takovém případě bude. Takže kdybych to osobně hlásil na policii, skutečně by se tím někdo zabýval, nebo by to se mnou sepsali, založili do složky a nic dalšího by v tom nepodnikli?

A pokud by to řešili, jaký trest by takovému „pachateli“ hrozil? Dostal by pokutu? Pokud ano kolik? Nebo by mu sebrali nějaký ty řidičovský body? A měl by pak nějaký zápis v rejstříku?

Nejlepší odpověď
gecco

Fotka poslaná z anonymního mailboxu??
Zahodí ji do koše…
😉
Pokud bys ovšem takové podání byl ochoten podat se všemi náležitostmi (ideálně osobně) a fotkou své svědectví podpořil, samozřejmě se tím zabývat budou.
Doplňuji:
Pokud to chceš vědět opravdu přesně, pak si nastuduj zákon… *)
😉
Protože píšeš, cituji – " invalida-neinvalida byl jenom příklad, jde mi o porušování dopravních předpisů obecně"…
Takže jen tento příklad a jen na veřejné komunikaci (parkovišti), protože na soukromých pozemcích (typicky parkingy u OC) se řešení může (a taky nemusí) lišit. A jen pokud je vyhrazené parkovací místo správně označeno.
Blokově na místě – do 1.000,– Kč.
Ve správním řízení – 5.000,– až 10.000,– Kč.
Každopádně 0 bodů.
___
*) je dobré zákon znát, protože

  1. víš co porušuješ a proč, pokud porušuješ
  2. víš, co ti za to hrozí (takže tě neohromí ´bububu´)
  3. víš, kdy neporušuješ, protože není naplněna nějaká podmínka zákonem vyžadovaná
  4. je nesmyslné, aby ti někdo v každém konkrétním a přesně popsaném případě možný postih řidiče takto popisoval, když to „musím vědět jak to v takovém případě bude“

😉

Další odpovědi
Alesh

jasně, že to budou řešit, práskači 🙂

redy

No porušil předpis to je fakt.
Na druhou stranu, co to přinese tobě?
☹ nebo 🙂

jáára

Tak to seš udavač…

Dělám si u tvýho ména černej puntík

alexandra

Nechápu,proč Ti nadávají do práskačů a udavačů.Ti hajzlové co parkují na invalidech,by zasloužili přes hubu.A Ti co se jich tady zastávají asi taky.Pokud to chceš hlásit,tak ale ne anonymně,normálně se podepiš,pokud je to pravda.

bolak

gecco: ok, tak teda asi budu muset kontaktovat přímo nějakýho fí..příslušníka

gecco

Raději právníka…
😉
Policajti samotní v zákonech leckdy tápou, už se mi párkrát stalo, že mi chtěli dát pokutu za přestupek – a buďto na místě, nebo posléze ve správním řízení, mi museli dát za pravdu.
A bohužel mi chcípnul munulý telefon tak, že nešlo vytáhnout data – měl jsem tam nahranou omluvu sekretářky velitele P10 za to, že velitel osobně a na jeho příkaz (nejen) mne zbytečně šikanovali – protože neznali dopravní značky…
😁

gecco

Redy – budeš se divit, ale když vidím, jak bezohledně dokáží někteří zaparkovat (ale – samozřejmě – jen na těch ´nejlepších´ místech – v koutku parkoviště jsem si auta zaparkovaného s čarou vymezující stání – uprostřed auta mezi koly, napříč přes dvě-tři stání apod), mám občas taky takové chutě…
😉
Zatím jsem fotečky ještě neposílal, ale občas takového ´vtipálka´ (neomezím-li tím někoho dalšího) svým autem zablokuju.
😉

redy

gecco,však jo je to prasárna, já spíš nemám ráda práskání víš?
🙂

gecco

No jo, to já taky ne…
Ale někdy je problém najít hranici mezi nechutí práskat a účelem – poučením dotyčné/ho o existenci a platnosti zákonů, případně o postizích za jejich porušování.
😉
Totiž takové bezohledné neoprávněné zabrání parkovacího místa může vozíčkář pociťovat jako útok na svou osobu (své omezení)…
Bezohledné vybržďování může vybržďovaný (či soud) pokládat i třeba za pokus o zabití…
Kde je ta hranice?
😉

redy

geco: Nojo koukla sem jen z jedný strany, na ten problém 🙂

gecco

😉