Jerremi6373

Když si postavím bazén ( 457×122 cm ) a stalo by se, že praskne a vytopí sousedy pod náma, jaké by tomohlo mít následky?

Doplňuji:
nemyslím v paneláku o patro níž, ale maj barák pod naší zahradou kde je sráz a na to navazuje jejich střecha

Nejlepší odpověď
anonym

V jakém baráku??? A jak hluboký bazén?
😁
Nejdřív si nech od statika zkontrolovat nosnost podlah – aby ses k „sousedům pod váma“ nepřestěhoval i s bazénkem…

Doplňuji:
Aha…
A ten bazének je kulatý, že?
😁
No – tak vzhledem k poskytnutým informacím ti nikdo nic konkrétního asi neřekne…
Jen – uvědom si, že takový bazén bude – plný, vážit cca 20 tun – tak aby neujel i ten svah (pod nímž mají sousedi barák) a pokud by praskl, poteče k sousedům 20.000 litrů vody…
___
Jak píšu – nech si ten záměr zkontrolovat statikem – raději i včetně sousedovic domku – když se na střechu najednou nahrne 20 tun, taky ji to může zbourat…

Další odpovědi
Nazdar Bazar

V bytě !? No tak sousedi by asi nebyli rádi… Ostatně bych doporučil dodržovat zejména v horkých letních dnech pitný režim..
Doplňuji:
No tak to je jiná,ale dle mého názoru je to finančně náročné a riskantní ale bylo by zajímavé to realizovat.

odik

Mowla to počítá blbě, nadzemní bazén těhle rozměrů bude mít hloubku tak metr, takže objem bude cca 6.000 litrů …

V případě, že se stěna prořízne, tak se voda rozteče do všech stran, takže těch 6 tun nebude působit v jednom jedinym bodě …

Pokud se bojíš, můžeš okolo vykopat nějaký brázdy a záterasy, aby se množství vody líp rozprostřelo … zároveň zkontroluj pojistnou smlovu, případně kontaktuj poradce – pokud ten barák pod Váma je nějakej rádoby luxusní, můžou si stěžovat, že jim to prosáklo stěnou: zničilo malbu, elektroniku, narušilo statiku atd. … tak ať nemáš nízký limity

PS: Toho, že bys jim tim rodinej dům zboural, bych se ale nebál (pokud samozřejmě vypadá nějak rozumně) … když napadne hodně sněhu a je vlhkej, tak je to daleko větší tíha …

Drap

Pokud by jsi ho stavěl v bytě, tak zaplatíš vzniklé škody, případně je zaplatí tvoje pojišťovna. Pokud venku, tak situace z náhradou škod bude obdobná, ale riziko vzniku škody je minimální.

cukrar

to záleží co přesně napáchá vlna vody u sousedů. Pokud jen spláchne trávu, tak skoro nic. Pokud ale poškodí třba podezdívku, ale to bych spekuloval co mají sousedi dolů.
Zatížení na metr je asi 3/4 tuny..

Droxy

Pokud mají nějaké křehké látky či látky nasávají vodu, mohlo by je to poškodit či zničit. V zimě by to mohlo udělat led. Ale nebál bych se kvůli tomu ho nestavět, protože to není tak vážné a bazén je pěkný.

honza19hk

nesmíš ten beton šidit. Pokud to uděláš pořádně tak sám od sebe nepraskne.
A pokud ano budou mít sousedi taky bazén jenže v místnostech pod střechou.
A jak už tady nědo napsal,zjisti si jaké má ten svah podloží aby ti neujel i s bazénem.

anonym

Odik – ono se bude, pravděpodobně, jednat o něco takového – http://bazeny­.heureka.cz/in­tex-metall-frame-set-4_57x1_22-m/
Tedy průměr = 4,57 m
výška = 1,22 m
objem = r2 . π . h = 2,282 . 3,14 . 1,2 = 19,587 m3
Přidej ´trochu´ vody do filtrace, filtraci samotnou a hmotnost bazénu (konstrukce, folie) – 20 tun jako vyšitých…
😁
Pokud jde o „bourání RD“ – nic takového jsem nepsal – psal jsem o bourání střechy (podle popisu navazuje na svah) – pokud zmiňuješ tíhu sněhu, pak 20 tun vody ´upadnuvší´ ze svahu (jakou rychlostí?) je ´nějakýho sněhu´…
😉

kablik

vole, podívej se na to opačně, co by se dělo?

anonym

Kablik – WTF – „vole“???
😁
A „opačně“ – to jako že by se zmíněným sousedům roztrhl bazén pod srázem? – no – pokud nejsou pod dalším srázem ´sousedi2´, pak by si sousedi zalili zahrádku a barák…