Avatar uživatele
Dominik 720

Když si objednávám věci ze zahraničí, tak mám zadávat čárky a háčky do údajů?

Když si objednávám věci ze zahraničí tak mám zadávat čárky a háčky do údajích ?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2193 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Záleží na tom, kde objednáváte,
ale podle mých zkušeností je lepší diakritiku vynechat.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud nechceš aby se české znaky v tvém jméně nakonec na balíčku mířícim do ČR neobjevily ve zkomolené nečitelné formě v důsledku nekompatibilních národních kódování či jen v důsledku absence českých znaků ve fontech informačních systémů zahraničních eshopů, tak je raději nepoužívej … například taková Štěpánka Haničincová se pak snadno promění v Å tÄpánka HaniÄincová a to český pošťák bude luštit opravdu pracně.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Radius

Já osobně žádné háčky a čárky pro zahraničí nepíšu, jen na Slovensko, tam je znají.
Kupoval jsem nedávno něco z Číny (nějakou maličkost z elektroniky), nepsal jsem ve své adrese žádné háčky a čárky, a přišlo mi to na poštu, přišlo mi oznámení že mám zásilku na poště, všechno v pořádku.

Upravil/a: Radius

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Lépe nezadávat. Pokud zadáš správné jméno i adresu, pak to dojde i bez háčků a čárek. Např. Aleš Šišinka, Šišatá 1, Břeclav: Ales Sisinka, Sisata 1, Breclav. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dominik 720

Jedná se o e-shop s hudebním Merchandisingem.

před 2193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Není důležité co prodávají, jako jak zvládají národní abecedy…

před 2193 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

jaké kódování znaků používá jejich web, jejich informační systém, zda tisková písma v jejich IS podporují kompletní sadu unicode … je toho hodně co se může pokazit a diakritika se promění buď v úplné nesmysly nebo jen prázdné čtverečky. Je jistější ji vynechat.

před 2193 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek