Dominik 720

Když si objednávám věci ze zahraničí, tak mám zadávat čárky a háčky do údajů?

Když si objednávám věci ze zahraničí tak mám zadávat čárky a háčky do údajích ?

Nejlepší odpověď
ivzez

Záleží na tom, kde objednáváte,
ale podle mých zkušeností je lepší diakritiku vynechat.

Další odpovědi
anonym

Pokud nechceš aby se české znaky v tvém jméně nakonec na balíčku mířícim do ČR neobjevily ve zkomolené nečitelné formě v důsledku nekompatibilních národních kódování či jen v důsledku absence českých znaků ve fontech informačních systémů zahraničních eshopů, tak je raději nepoužívej … například taková Štěpánka Haničincová se pak snadno promění v Å tÄpánka HaniÄincová a to český pošťák bude luštit opravdu pracně.

Radius

Já osobně žádné háčky a čárky pro zahraničí nepíšu, jen na Slovensko, tam je znají.
Kupoval jsem nedávno něco z Číny (nějakou maličkost z elektroniky), nepsal jsem ve své adrese žádné háčky a čárky, a přišlo mi to na poštu, přišlo mi oznámení že mám zásilku na poště, všechno v pořádku.

marci1

Lépe nezadávat. Pokud zadáš správné jméno i adresu, pak to dojde i bez háčků a čárek. Např. Aleš Šišinka, Šišatá 1, Břeclav: Ales Sisinka, Sisata 1, Breclav. 🙂

Dominik 720

Jedná se o e-shop s hudebním Merchandisingem.

Dochy

Není důležité co prodávají, jako jak zvládají národní abecedy…

anonym

jaké kódování znaků používá jejich web, jejich informační systém, zda tisková písma v jejich IS podporují kompletní sadu unicode … je toho hodně co se může pokazit a diakritika se promění buď v úplné nesmysly nebo jen prázdné čtverečky. Je jistější ji vynechat.