Avatar uživatele
Littl3

Když si koupím nový pc, lze do něj dát starý HDD ?

Chci si koupit nový PC se socketem 1150 (i5 4460) a potřebuju vědět jestli mi bude fungovat s cca 7 let starým HDD kde je win7… ?
Děkuji :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3192 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Zbynas

Záleží na typu disku (ATA, PATA, SATA (2), SCSI, …) a možné typy připojení k MB. Případně lze řešit redukcí, ale celkově by s kombatibilitou staršího HDD na nový MB neměl být problém, spíš opačně :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Já to rozdělím:

  1. starý disk připojit půjde
  2. Windows bude (skoro jistě) nutné reinstalovat
  3. není škoda brzdit nový počítač starým diskem? – ale klidně si jej tam nech jako druhý

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

dá se…s rizikem že se sekne a uložená data budou v háji, u staršího HDD nic vyjimečného, šetřit se má ale na správném místě

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
isteron

načo, keď máš nový. Lepšie je zo starého prekopírovať na nový, to čo potrebuješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Pokud starý disk nemá rozhraní IDE, které nová deska už mít nebude, není s výměnou problém. Jestli má fungovat systém, je potřeba předem ještě ve starém počítači odinstalovat přidané ovladače. V novém je pak potřeba nastavit čas a doinstalovat ovladače nových zařízení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zelí

Na systém ti starý HDD opravdu nedoporučuju. Na systém si kup SSD. Rychlost PC se razantně zvedne. Za ty prachy to stojí. Kdo má SSD, tan mi dá za pravdu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek