dj.david1234

Co se stane s notebookem když do něj dám místo 65W – 90W?

Co se stane s notebookem když mám na staré nabíječce napsáno 65W a koupím si 90W ? Jsem takovej trošku ťulpas na tohle 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Nestane se nic, můžeš tu novou klidně používat.

Další odpovědi
isteron

W je Wat, značka príkonu, výkonu. To znamená, že nabíjačka by utiahla aj viac, spotrebič s vyššou spotrebou ako starý. Poškodenie by mohlo nastať pri prekočení napätia – Voltov. To je v norm. rozvodnej sieti 230 V , voltov.
Na tvoju otázku, ty do notbooku dodáš len 230 V, nabíjačka je shopná napájať spotrebič až s 90 W , hoci predtým stačilo 65 W, spotrebou.

Hlada

Údaj na nabíječce je výkon (napětí x proud), který je nabíječka schopná dodat. Notebook výkon nabíječky nevyužije, protože bude při daném napětí odebírat menší proud. Nic se nastane, je možné ji použít.

cochee

Pozor, žádných 230V, jak píše isteron, ten zdroj vyrábí nízké napětí a ještě usměrněné, cca od 10 do 20 V, a ta nabíječka musí dávat stejné napětí jako ta stará originální, s odchylkou max. dejme tomu půl voltu. Taky musí mít stejný konektor a stejnou polaritu (+/-). Jinak se může zničit jak ntb, tak nabíječka.