Dzejkob

Maximální výkon nového notebooku?

Před měsícem jsem si koupil nový notebook s těmito parametry:

Procesor:
Intel Core i3 3110M, frekvencE 2,4 GHz, Ivy Bridge

Operační paměť:
4GB RAM

Grafická karta:
NVIDIA GeForce GT635M 2GB

A vím, že to není uplně herní notebook, ale na druhou stranu si zase nemyslím, že by to byla uplná šůnka a i proto nechápu, proč musím například hru z roku 2009 ANNO 1404 hrát na nízký detail, aby hra byla hratelná a příjemná ..

A na druhou stranu třeba hra Bad Company 2, která je 3D hrou a myslím si, že by měla být hardwarově náročnější, než nějaká strategie, tak ta mi jede na průměrný detaily naprosto bez problémů ..

Dost mě to štve a zajímalo by mě, jestli neexistuje nějaký program, který by mi projel PC a mrkl se, jestli tam mám všechno správně nastavený, aktuální ovladače nainstalovaný, prostě jestli využívám maximální výkon a né třeba jen poloviční …

Za rady, tipy a obecně pomoc budu vděčný.

Odpovědi
cochee

Ano ano, na hry je to úplná „šunka.“

Hry jen tak z hlavy neodhadneš, jestli na ně hardware stačí nebo ne. Záleží na tom, jaký engine je použit jako jejich základ. Existují na netu srovnávací žebříčky, kde se dá najít konkrétní grafická karta a k ní pár známějších her, novějších i starších – jak na této kartě běží s jakým nastavením.

BblackK

Na hry to opravdu není, ale na starší hry dostačující. Doporučuji mít stažený nástroj Nvidia GeForce Experience, který automaticky kontroluje aktualizace, vyhledává hry v PC a nabízí optimální nastavení všech detailů pro každou konkrétní hru. Výkon hodně ovlivňuje rozlišení obrazovky, takže jestli to hraješ ve fullhd na vysoké detaily s touto grafikou tak se není čemu divit.

miape

msi afterburner, game booster
Doplňuji:

  • vypnout rezim aero atd. Z disku si zvetsit ram , vzhled nastavit pro vykon , defragmentuj hry a proste je dost tipu na zvyseni vykonu

klob1

před měsícem???tak to jsi blázen nebo co? tohle jsme uvažovali před 4 lety za 11 tisíc jako poslední řešení..no jenže zase lépe něco nežli nic..jenže to si vždy musí každý rozmyslet nejprve, co chce na tom compu dělat ná co používat a pak kupovat..
v tom ti neporádím nehraji hry,ale co můžeš udělat?dej ho dětem na hraní a kup si něco normálního.. nebo ho dej na dobročinné účely a uděláš dobrý skutek někomu,kdo chce si na tom třeba jen tak psát..ne promiň,ale myslím,že tehdá ti lidi radili,když jsi se ptal, co si máš koupit podle zkušeností uživatelů..
no,tak snad když i zajdeš někam kde jis ho koupil,tak ti ho bezplatně dají dopořádku i to nastavení a uvidíš..a nestojí to nic,jen chvilku času za tu cestu k prodejci nebo servisu, přece máš k tomu i tyto nároky a práva..já to také tak dělám,když mám nový comp..je to zadáčo po tu dobu..