Michal Kole

Když se zaměstnavatel bojí, že mu zaměstnankyně odejde na mateřskou, může ji nabídnout benefit antikoncepci a kondomy

pro jejího kluka.

Nebo by to šlo považovat za nějaké nezákonné jednání ?

Nejlepší odpověď
Melkor

Za nezákonné asi ne, ale za nemorální určitě.

Další odpovědi
Drap

A jáký by to mělo význam ? Ten kdo chjce využívat nějaký druh atikoncepce, tak ho bude využívat i bez nějakého benifitu. Stejně tak by mohl zaměstnavatel rozdávat vitamín C, aby zaměstnanci neměli chřipku.

marci1

Samozřejmě, že takovéto jednání by vůbec nebylo možné. Zaměstnankyně přece není otrok zaměstnavatele. Jsme svobodní lidé a člověk se může svobodně rozhodnout, jestli chce mít děti, kdy je chce a kolik jich chce. To by potom žádná žena, která pracuje, nemohla mít děti ? ☹

Jsemtady

Jako benefit to nejspis nabidnout jde. Ale ne nutit. Jinak zamestnavatele bezne nabizi danove uznatelne benefity, ze si alespon neco odectou. Coz krom pornoprumyslu nikdo antikoncepci neodecte. Takze se to nejspis nestane ze by to bylo nabidnuto.

zjentek

napadlo tě, že některé zaměstnankyně na mateřskou vyloženě chtějí?