tomtom.b

když rozbiju ze vzteku někomu opakovaně okno,bude se jednat o trestný čin?

Odpovědi
www

Pokud celková škoda nepřesáhne 5000 Kč, trestný čím to nebude, pouze přestupek.
Doplňuji:
business.center­.cz/business/poj­my/p834-skoda-nikoli-nepatrna.aspx

Zdroj: Internet

Nazdar Bazar

http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-228

Také záleží na tom zda ono okno zaplatíš.

zjentek

kdo se vzteká na okno je schopnej zabít i nevinný zvíře ..věděls to? Rozbij někomu opakovaně držku a uvidíš, co bude ..buď se ti uleví samo a nebo ti ten vztek dotyčnej vybije z hlavy. Každopádně si teprve potom můžete vybrat, kdo z vás vzteklých půjde nahlásit výsledky těch počinů, aby mohli být klasifikovány ..to je fér né?

mosoj

Bude. Opakované přestupky ( i drobné krádeže) se považují za trestný čin.
Doplňuji:
Nevím sice od kdy, ale v současné době to tak je.

klumprt

Přesáhne-li celková škoda 5000 Kč (bude nikoli nepatrná), tak může jít o trestný čin poškození cizí věci podle § 228 tr. zákoníku, i když jednotlivé útoky samy způsobí škodu nepatrnou. Trestný čin totiž bude spáchán formou pokračování ve smyslu § 116 tr. zákoníku: „Pokračováním v trestném činu se rozumí takové jednání, jehož jednotlivé dílčí útoky vedené jednotným záměrem naplňují, byť i v souhrnu, skutkovou podstatu stejného trestného činu, jsou spojeny stejným nebo podobným způsobem provedení a blízkou souvislostí časovou a souvislostí v předmětu útoku.“

Jestli kámen nebo střepy v místnosti za oknem někoho zraní, mohlo by jít i o trestný čin (těžké) ublížení na zdraví § 146 (145) TrZ. Vymlouvat se, žes nevěděl, že někdo v místnosti je, by bylo liché. Šlo by totiž o nepřímý úmysl podle § 15 odst. 1 písm. b) TrZ.
„pachatel věděl, že svým jednáním může takové porušení nebo ohrožení (zájmu chráněného trestním zákoníkem) způsobit, a pro případ, že je způsobí, byl s tím srozuměn.“

bolak

tak ho nerozbíjej, můžeš na něj třeba zaklepat…

…kamenem