opa

Když otočím vodovodním kohoutkem u teplé vody ta v určitém místě začne takové vibrování a vrnění dost hlasité.

Když otočím vodovodním kohoutkem u teplé vody ta v určitém místě začne takové vibrování a vrnění dost nahlas.Čím to může být způsobeno.Děkuji.

Nejlepší odpověď
fcoop

Popisovaný problém dělává uvolněná kuželka v baterii – chvěje se v proudící vodě.

Další odpovědi
Kepler

Myslel jste asi při určitém průtoku. Za určitých podmínek vznikají vodní rázy, je to dáno především rychlostí proudění, pak taky geometrií trubek a ohybů, zarůstáním vodním kamenem aj.

gecco

Proud vody někde něco rozechvěje…
😉
Co a kde je těžko říct, při určité rychlosti vody může vibrovat i rovné potrubí, pravděpodobnější jsou nějaké ´překážky´, na nichž vznikají turbulence (redukce průřezu, kolena, kohouty…).
Zkus hmatem určit, kde jsou vibrace nejsilnější…
😉

lexx

bude se muset vyměnit ten kužel – vnitřek kohoutku, uvolněný, nic to není a spraví to základní ruční vercajk, plochý klíč 13/17, sikovky a šroubovák, mazadlo příp. těsnění