Jan Kunčar

Když občan ČR trvale žije v Německu a přihlásí se tam k trvalému pobytu, znamená to, že předchozí adresa se ruší?

Nebo musí osobně přijít k nám na úřad a odhlásit se?

Odpovědi
ivzez

Ne, přihlášením k pobytu v Německu se adresa u nás nezruší.

Pokud by někdo chtěl zrušit trvalý pobyt v ČR, musel by odevzdat i OP,
(pokud vím, nelze se jenom odhlásit).

A nebylo by od věci se o postupu poradit i se zdravotní pojišťovnou.

Schluker

Myslim si, ze ke zruseni adresy dojde spise demolici a zmenou zapisu v katastru. Pochybuji, ze by pozbyl mista trvaleho bydliste prechodnym bydlistem v cizine.

elkon

Proč by se měla zrušit, pokud si tu nechá bydlení, platí poplatky, nemusí nic rušit. Samo se nic neruší.