Natáluška

Když mám na vysvědčení v 8. třídě tři 3, kde mám pravděpodobnost, že mě přijmou: na zdrávku, nebo na učitelku?

Mohu se zeptat, co je lepší nebo spíše na co mám pravděpodobnost, že mě vezmou, když mám na vysvědčení tři trojky a jsem v 8. třídě: vezmou mě spíše na zdravotní sestru, nebo učitelku?

Nejlepší odpověď
da ny

Záleží na tom, jak uspěješ u přijímacích zkoušek, na střední pedagogické (mateřská školka, družina, internáty) se dělávají i zkoušky talentové (TV, hudební nástroj apod.)..
Sester je nedostatek ⇒ jvětší jistota při získání pracovního místa, ale mnohem náročnější a namáhavější práce, směnný provoz, práce o víkendech a svátcích. Všechny sestřičky nepracují na ranní směny.
Ještě si můžeš vysvědčení v 2. pololetí vylepšit ;) a v 9. třídě také.. šance na zdravotní škole je asi vyšší......Při­jímací zkoušky z ČJ a M budou na podobné úrovni, pokud se budou vykonávat.

Další odpovědi
Rakira

Ahojky, rekla bych že spise na sestru, tech je v dnešní dobe málo a jsou více potřeba , zato učitelé si ho hledají práci těžko.

Natáluška

Mám radši děti , ale nevím kam tě z třema trojkama vezmou ??

Rakira

trojky nevadí, ale musi byt max 2