Usoman

Když má někdo vysoký krevní tlak, tak je pro něj rizikový nízký nebo vysoký atmosférický tlak?

Odpovědi
annas

V odkazu najdete, jakl u člověka, který je citlivý na počasi, dochází ke změně tllaku. Neprojevuje se u každého člověka.

"Meteosenzitivita: ovlivňuje počasí naše zdraví?

Obecně se dá říci, že nejpříznivější pro nás je tlaková výše, která přináší pěkné počasí bez větru. Tlaková níže, která je provázena poklesem teplot a dešti, naopak mnoha lidem zdravotní problémy zhoršuje. Za nižšího atmosférického tlaku se krevní tlak zvýší. Proto nejčastěji na změny reagují opět kardiaci a lidé s oběhovými potížemi.". atd.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:6ou­qgn9kImwJ:www­.zijemenaplno­.cz/Clanky/a1045-Meteosenzitivita-ovlivnuje-pocasi-nase-zdravi.aspx+&cd=10&hl­=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

Kryšpín

Občas jsou pro někoho rizikové i zdejší otázky a odpovědi, ihned se mu zvedne tlak a započne informovat operátora

Dochy

Mám za to, že je mu to fuk. Ten „krevní tlak“ je přetlak oproti okolí. Není vázán na skutečný atmosférický tlak (pokud nebudeme řešit extrémy… Až z důvodu nízkého nebo vysokého atm. tlaku bude dotyčný umírat, nejspíš mu to s krevním tlakem zamává)