Avatar uživatele
bolak

Když kousavej had zaútočí na člověka, útočí pak na něj dál, anebo vodjede pryč?

Třeba taková kobra.

Drape, tys nechodil na přírodopis? hadi máme přece dva druhy, kousavé a rdousivé

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, johana 56, hanny 2, gecco před 3002 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chachar1922

Co si myslím já:
Kobra útočí podle nebezpečí. Vyjede jednou a pokud nebezpečí ustoupí, nemá důvod útočit dál, ale zůstává ve střehu.
A pak si myslím, že to prostě záleží na určitém hadovi, zda jde do útoku a vyloženě chce kousnout a nebo se jen brání v určitou chvíli.

Vzhledem k tomu, že mám fobii z hadů, nemůžu nic na netu dohledat, všude jsou strašlivé obrázky. :D

Upravil/a: chachar1922

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Nevím co si představuješ pod pojmem „kousavej had“ .
Třeba taková kobra tě kousne jednou a máš to ve většině případů už spočítané. Nemá důvod, aby útočila dál na někoho, kdo už je vlastně mrtvý. Některé tě dokonce nemusí ani kousnout, a jed dokáží plivat na poměrně značnou vzdálenost.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Had obvykle neútočí, člověk není jeho běžnou kořistí, jen se brání…
A přestane se bránit v momentě, kdy přestane být ohrožován…
___
S ‚par‘ hady jsem se potkal – a kousnul mne jen jeden – a zrovna jeden z těch nekousavych, podcenil jsem jej a nedal si pozor…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Tak asi se neptas na útok z duvodu lovu koristi (velký had x male dítě). Ale spis na sebeobranu hada. Had se snaží především utéct (vodject). Když není zbyti, voli útok a snaží se většinou utéct. To už tu ale lidi píšou, já chci napsat příhodu, která se stala jednomu dlouholetemu chovateli hadů. Popisuje ji v knize Můj život s hady, kterou jde četla jako dítě. Manipuloval s necim v terariu u zrovna dost jedovatyho hada, ten se lekl a zaútočil. Všichni asi víme, jak rychlý je takový hadi vypad. Ale had ho nekousl, do ruky jen narazil tlamou. Chovatel si to v knize vysvětluje tím, ze ho had poznal a stihl si uvědomit, ze nebezpečí nehrozí, proto si kousnuti nakonec rozmyslel. Zajímavá příhoda ze života, ne? :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

ani jedovatej had neútočí neefektivně, kousne jednou krátce a dost, je si vědom omezené zásoby cenného bojového prostředku který mu zajišťuje zejména kořist a obživu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

chachar1922: jojo, na povaze hlavně, jestli je to třeba krajta cholerik nebo kobra melancholik, to je různé.. ;)

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Bolaku – „hadi máme přece dva druhy, kousavé a rdousivé“ – budeš se asi divit, ale za nejagresivnejsiho hada – kousaveho ‚jak sfina‘ povazuju uzovku obojkovou… Ani brejlovec (kobra indická) není při vyrušení nebo odchytu taková ‚protiva‘…
😉

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no protože ten tě ani nevidí, když musí nosit břejle.. > https://www.stre­am.cz/mazlove/566405-dite-a-kobra-pro-boha-to-snad-ne

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Kapko, člověk je rychlejší, než had, výpadu se dokáže vyhnout – ma-li kam…
___
Ale mas pravdu, hadi poznají chovatele a na něj neútočí, obvykle…
Nejdéle jsem choval krajtu tmavou, měla skoro pět metrů a asi 70 kilo, když jsem ji dal ZOO – a bylo to zlaticko…
Její nejoblíbenější činnosti, když jsem ji pustil z terária, bylo civeni ven – prolétla bytem, zkontrolovala co je nového a pak si „stoupla“ (vztyčila se tak do metru a půl) k balkonovym dveřím a cucela ven… A nejlepší bylo, jak zkontrolovala decka (moje) – ocichala, nechala se pohladit – a mazala dal…
A pokud jsme ji vzali ven, vysloveně decka hlídala…
Prostě zlaticko…
😉

před 3002 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

:) taky jsem vždycky chtěla domu hada (chodila jsem dva roky do teraristickeho krouzku, i krajtu tmavou jsme tam měli) ale ňák ho porad nemam. :)

před 3001 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

tak si kup hadici, ta je levnější a dá se s tím zalít zahrada, což třeba z krajtou jde dost blbě, z tý toho moc nevymáčkneš, i když jí budeš dělat ohýnek..

před 2991 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek