bolak

Když kousavej had zaútočí na člověka, útočí pak na něj dál, anebo vodjede pryč?

Třeba taková kobra.
---
Drape, tys nechodil na přírodopis? hadi máme přece dva druhy, kousavé a rdousivé

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, kapka, johana 56, hanny 2, gecco před 1985 dny Sledovat Nahlásit

Nejlepší odpověď
chachar1922

Co si myslím já:
Kobra útočí podle nebezpečí. Vyjede jednou a pokud nebezpečí ustoupí, nemá důvod útočit dál, ale zůstává ve střehu.
A pak si myslím, že to prostě záleží na určitém hadovi, zda jde do útoku a vyloženě chce kousnout a nebo se jen brání v určitou chvíli.

Vzhledem k tomu, že mám fobii z hadů, nemůžu nic na netu dohledat, všude jsou strašlivé obrázky. :D

Upravil/a: chachar1922

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Drap

Nevím co si představuješ pod pojmem "kousavej had" .
Třeba taková kobra tě kousne jednou a máš to ve většině případů už spočítané. Nemá důvod, aby útočila dál na někoho, kdo už je vlastně mrtvý. Některé tě dokonce nemusí ani kousnout, a jed dokáží plivat na poměrně značnou vzdálenost.

0 Nominace Nahlásit

gecco

Had obvykle neútočí, člověk není jeho běžnou kořistí, jen se brání...
A přestane se bránit v momentě, kdy přestane být ohrožován...
___
S 'par' hady jsem se potkal - a kousnul mne jen jeden - a zrovna jeden z těch nekousavych, podcenil jsem jej a nedal si pozor...

0 Nominace Nahlásit

kapka

Tak asi se neptas na útok z duvodu lovu koristi (velký had x male dítě). Ale spis na sebeobranu hada. Had se snaží především utéct (vodject). Když není zbyti, voli útok a snaží se většinou utéct. To už tu ale lidi píšou, já chci napsat příhodu, která se stala jednomu dlouholetemu chovateli hadů. Popisuje ji v knize Můj život s hady, kterou jde četla jako dítě. Manipuloval s necim v terariu u zrovna dost jedovatyho hada, ten se lekl a zaútočil. Všichni asi víme, jak rychlý je takový hadi vypad. Ale had ho nekousl, do ruky jen narazil tlamou. Chovatel si to v knize vysvětluje tím, ze ho had poznal a stihl si uvědomit, ze nebezpečí nehrozí, proto si kousnuti nakonec rozmyslel. Zajímavá příhoda ze života, ne? :)

0 Nominace Nahlásit

lexx

ani jedovatej had neútočí neefektivně, kousne jednou krátce a dost, je si vědom omezené zásoby cenného bojového prostředku který mu zajišťuje zejména kořist a obživu...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
bolak

chachar1922: jojo, na povaze hlavně, jestli je to třeba krajta cholerik nebo kobra melancholik, to je různé.. ;)

před 1973 dny Odpovědět Nahlásit
gecco

Bolaku - "hadi máme přece dva druhy, kousavé a rdousivé" - budeš se asi divit, ale za nejagresivnejsiho hada - kousaveho 'jak sfina' povazuju uzovku obojkovou... Ani brejlovec (kobra indická) není při vyrušení nebo odchytu taková 'protiva'...
;-))

před 1985 dny Odpovědět Nahlásit
bolak

no protože ten tě ani nevidí, když musí nosit břejle.. > https://www.stream.cz/…

gecco

;-))

gecco

Kapko, člověk je rychlejší, než had, výpadu se dokáže vyhnout - ma-li kam...
___
Ale mas pravdu, hadi poznají chovatele a na něj neútočí, obvykle...
Nejdéle jsem choval krajtu tmavou, měla skoro pět metrů a asi 70 kilo, když jsem ji dal ZOO - a bylo to zlaticko...
Její nejoblíbenější činnosti, když jsem ji pustil z terária, bylo civeni ven - prolétla bytem, zkontrolovala co je nového a pak si "stoupla" (vztyčila se tak do metru a půl) k balkonovym dveřím a cucela ven... A nejlepší bylo, jak zkontrolovala decka (moje) - ocichala, nechala se pohladit - a mazala dal...
A pokud jsme ji vzali ven, vysloveně decka hlídala...
Prostě zlaticko...
;-))

kapka

:) taky jsem vždycky chtěla domu hada (chodila jsem dva roky do teraristickeho krouzku, i krajtu tmavou jsme tam měli) ale ňák ho porad nemam. :)

před 1984 dny Odpovědět Nahlásit
bolak

tak si kup hadici, ta je levnější a dá se s tím zalít zahrada, což třeba z krajtou jde dost blbě, z tý toho moc nevymáčkneš, i když jí budeš dělat ohýnek..

před 1973 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí