hurikan2

Když koupím vajíčka z obchodu a nechám je „ležet“, mohou se vylíhnout kuřata?

Nejlepší odpověď
dudu

Každá vesnická hospodyně věděla, že pokud se mají vylíhnout kuřata, musí nosnice oplodnit kohout a ten je z velkochovů vyřazen! Kvočna pak vyseděla kuřata zhruba za tři týdny. Dnes se v líhních spolehlivě používají inkubátory.

Další odpovědi
Meggie2

O tom jsem nikdy neslyšela. Může se stát,že ve vajíčku najdete zárodek ale bude mrtvý. Určitě se vám nemůže vylíhnout kuře.

Edison

Neměla by. Vejce by měla procházet celkem slušnou kontrolou nejen na toto, ale i na nejrůznější „choroby“. Krom toho líheň vyžaduje dodržení celkem solidně přesných parametrů, včetně teploty.

Arne1

Nemělo by. A pokud ano, tak je něco špatné

Hufnágl

Dej si vejce do podpaží, a možná se vylíhne rarášek.