PetrSl

Když jsem se jako OSVČ o pár dnů zpozdil s placením měsíčního pojištění, co mám dělat?

Nejlepší odpověď
annas

Co nejdříve zaplaťte, abyste nemusel platit penále.

Neuvedl jste, zda sociální či zdravotní. Pokud jde o VZP, přečtěte si, co o nezaplacení uvádí. Abyste neplatil penále, napište žádost o jeho prominutí, pokud jste vždy platil včas. Uveďte, že jste nedopatřením přehlédl termín a že hned peníze odesíláte.
https://www.vzp­.cz/o-nas/nejcasteji-resite/otazka/co-mi-hrozi-kdyz-nebudu-platit-pojistne