kuřecí

Když jsem byla ve 12 skoro 13 „zbytečně“ na rentgenu, muže se mi něco stát?

Omylem jsem spolkla trubičku od stopanginu… ráno jsem si stříkala sprej do krku a no pálí.Jenže trubička u něj nebyla dost zastrčená a tak se asi uvolnila.A já, protože to pálilo jsem nevěnovala pozornost tý trubičce, vlastně jsem o tom ani nevěděla a spolkla jsem to. Byla jsem na rentgenu ale tam nic nebylo vidět, protože to je plast. Až doma jsem jí vyzvracela.
Myslíte že rentgen byl zbytečný? a muže se mi kvůli ozáření břicha a plic něco stát?
Doplňuji:
Reezo: kdo tomu asi tak rozumí :D a na netu si to mužu přečíst taky

Nejlepší odpověď
sassan

Maximálně tak získáte superschopnosti a později o vás natočí kasovní trhák .-)

…ale pro jistotu-nemáte se čeho bát.

Další odpovědi
Reezo

Na tuto otázku neexistuje jednoduchá odpověď, určitou představu si však lze utvořit z přiložené tabulky. Uveďme ještě, že průměrná dávka ozáření z přírodních zdrojů pro člověka činí zhruba 3 mSv/rok, z umělých zdrojů se odhaduje na cca 0,3 mSv/rok. Obecně platí, že za škodlivé lze považovat pouze větší dávky záření, u dávek menších (do několika desítek mSv/rok) nebyla prokázána škodlivost – dokonce mohou zdraví prospívat
Doplňuji:
Druh vyšetření Efektivní dávka [mSv]

Snímek plic 0,05

Páteř 1,8

Břicho 3 – 8

Urografie 2,1

Mamografie 0,5

Angiografie 3 – 9

CT hlava 1,1

CT tělo 9,2

iceT

Aby se ti něco stalo,musela bys na rentgen chodit na rentgen každej den.

beer

Nemůže.

mosoj

Tak se neptej a přečti si to na netu.