Kepler

Když je nejhůř, přečtete i manuál?

Koupíte si nějakou elektroniku nebo něco a zkoušíte to rozchodit vlastní hlavou, nebo si nejdřív nastudejete manuál? Někdy to moc nejde, protože se těším, až to uvidím v akci a manuál přeskočím. Nebo je pro vás manuál až ta poslední možnost? Bohužel někdy je i ten manuál tak blbě napsaný, že mi moc nepomůže. Jaké máte zkušenosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Když už selžou všechny pokusy, tak obvykle ano

Další odpovědi
JájsemRaibek

Tak prolítnu ho na začátku, utvrdím se, že všechno vím a započnu sestavovat, ladit atd. Jakmile se to pose…e, hned se k němu vracím a někdy zjišťuji, že mnou provedené ladění má za následek totální kolabs výrobku :D

aliendrone

Už dlouho jsem nestudoval manuál za účelem zprovoznění něčeho, obvykle není čas ani potřeba. Přesto manuály považuji za doporučenou „záchodovou literaturu“, velmi se mi to osvědčilo. Člověk tak přijde na různé na první pohled nezřejmé/skryté vlastnosti a funkce přístroje. Miluji manuály v elektronické podobě v mobilu (odpadá problém s hygienou). :D :D :D

BTW – to není přímo můj nápad, je to jen úprava nápadu jedné firmy, která si zajistila informovanost zaměstnanců vylepováním všudypřítomných a nečtených oběžníků na vnitřní dveře záchoda. ;) :D :D

ivzez

U „známých“ věcí (u toho, o čem si myslím, že znám) většinou ne.
Ale když jsem kupovala poslední televizi, poslední mobil a dostala
poslední notebook, přečetla jsem návod předem.

U TV to vlastně nebylo nutné, u NB kvůli některým zkratkám ano
a u mobilu kvůli novým „schovaným“ funkcím také ano.

Ale přiznám se, že si radši stahuju manuály v němčině,
často jsou lépe přeloženy než do češtiny.

orwell

Jak kdy, ale většinou nejdřív mrknu do manuálu, pokud je k dispozici a není to bezcenný kus papíru. Neznám nic horšího, než překlad odborného textu přeložený člověkem nevzdělaným v daném oboru. Vzpomínám si na překlad jistého manuálu k měřicímu přístroji, kde činitel stojatého vlnění byl přeložen jako činitel stojatých vod 🙂 a takových zrůdností (i horších) tam bylo hafo.

Klaproth

Ano, už několikrát jsem s k tomu snížil.

Kepler

Aliendrone: náhodou jsou právě elektronické manuály na hovno. Vlastně ani to ne. Bych tě chtěl vidět, jak si chytrým telefonem vytřeš..

aliendrone

No ono je to PRÁVĚ NAOPAK!!! Papírové manuály jsou na hovno, protože s mobilem OPRAVDU nevytřeš… (tedy já bych to ROZHODNĚ nezkoušel)

Dokonce jsem si všiml, že ty elektronické bývají rozsahem VĚTŠÍ, oproti tištěným mají víc názorných obrázků atd. a pokud jsou v PDF – nemají chybu. :)