bauerlukin

Kdybych měl pojistku a z té už jsem čerpal, mám si pořídit novou pojistku?

Myslím to takhle, dám příklad: když mám např. pojistku proti požáru, a vyhořím, bude další požár bude taky řešen pomocí té první pojistky, nebo bych si měl pořídit novou? Díky předem

Nejlepší odpověď
Dochy

Obvykle pojistná událost neruší pojistku. Pokud tedy pojistná událost definitivně nezrušila pojištěný objekt. Na případné záludnosti bych doporučil diskusi s Vaším pojišťovákem.

Další odpovědi
Drap

Pokud jedna ze stran nevypoví pojistku, nebo nenastal zánik pojištění, platí pojistka stále. Pokud ti chalupu odnese voda, je zbytečné, aby byla nemovitost pojištěna proti vyhoření.

Arne1

Pokud ji pojišťovna nevypoví, tak platí stále. Některá rizika ale mohou mít poznámku „na první riziko“ nebo „jednou za rok“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.