L_85

Kdy začíná platit trestní příkaz?

Má známá podala trestní oznámení na bývalého přítele z důvodu neplacení alimentů. Obžaloba ho uznala vinným a rozhodla o zaplacení dluhu 200 tis. a dále také pravidelné placení alimentů dříve určených soudem, jinak jde sedět (dostal podmínku na 3 roky). Ovšem jak platit alimenty (kam, kdy) v trestním příkaze konkretizováno není a také zde není vysvětleno, kdy už nastane situace vedoucí k jeho zadržení a uvěznění (porušení podmínky). Trestní příkaz byl vydán již před téměř dvěma měsíci a známé zatím nic nezaplatil ani se neozval.

Odpovědi
Kryšpín

Pokud má majetek a pracuje pomůže exekuce, v případě, že je nezaměstnaný na podpoře a chudý jak kostelní myš je to trochu problém.
Pokuste se obrátit na info@azlegal.cz

Edison

Dle mého nabytím právní moci.