nnn1

Kdy volat Městskou polici (156), a kdy Policii ČR?

Nejlepší odpověď
Mili @

Já jsem volala na městskou, když se mi pod oknama válel ožralej nebo zfetovanej chlap (nevím, co dobrého si dal…), a na policii ČR bych volala, asi kdybych našla (chraň bože!) mrtvolu.....

Další odpovědi
atriplex

Městská policie má kompetence k vyřízení přestupku, policie trestného činu (plus ty přestupky). Takže městskou policii voláme: přestupky v dopravě, opilci, noční hádky v bytě, ztracený/nalezený pes – prostě v těch jednodušších případech.

hanulka11

U nás není stanice policie a tak pokud je třeba volám 158 a tam se spojí s okrskem a pošlou hlídku.