mokador

Kdy se sází brambory?

Nejlepší odpověď
salsa verde

brambory se sází zpravidla od dubna do května. Jsem bramborolog. Veškeré další dotazy ráda zodpovím.

Další odpovědi
Děda Louda

Vždycky jsme se drželi tradice, že brambory mají být v zemi do prvního máje. V chráněných polohách, nebo v oblastech s příznivějším klimatem i dříve.

Hykam

záleží kdy je chcete sklízet, pokud na ranno, co nejdříve jak to počasí na jaře dovolí (většinou tak okolo Josefa).
Pokud máte brambory pozdní, můžete je klidně sázet i koncem května.

venkovan

Pokud máte ranné, zkuste ještě teď, ale moc nenarostou.

Děda Louda

Kolegové zmiňují jakési ranné brambory. Co to je? Ty dostaly nějakou ránu? To by ale byly spíš raněné.