Petr.S

Kdy se pouziva your – yours? Dik

Nejlepší odpověď
quentos

yours je tzv. samostatné přivlastňovací zájmeno, které se použije, když se za ním neuvede žádné podstatné jméno (obvykle z důvodu, že ho nechceme opakovat).

Tedy např. your garden (zde to podst. jméno máme) – ale My garden is bigger than yours. (zde za „tvou/vaší“ žádné podst. jm. nenásleduje, musíme tudíž užít yours).

více naleznete, když si např. vygooglíte „samostatná přivlastňovací zájmena“.