iwetax

Kdy se děti umí sami posadit?

Mojí dceři je 9měsíců a stále se neumí sama posadit ani neleze. Když jí dam palce tak se sama do sedu přitáhne a dokáže sedět. Občas se přisune na kolínka na čtyři, ale moc dlouho nevydrží.
Mě by to ani tolik netrápilo, jsem toho názoru , že každé dítě je jiné a má svůj čas. Ale lidé v okolí mi stále předhazují jak jejich dítě v 7měsících lezlo. Dvě stejně staré děti mích známích už skoro chodí za ručičky. Zajímalo by mě , jestli má malá ještě čas, nebo je něco v nepořádku.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

To je divné, já už v těch letech chodil za holkama 🙂

Další odpovědi
panenka

Milá IVETAX na vašem místě bych se vykašlala na názory druhých a vůbec bych si z toho nic nedělala. Já mám děti 3 první holčička mi seděla v 8 měsících druhá v 10 měsících a syn až skoro v roce.Je to přesně tak jak vy říkáte každé dítě je jiné.A co se týče vašého dítěte je v naprostem pořádku takže se nemusíte ničeho obávat.

anetadela1

Iwetax, myslím, že si nemusíte dělat starosti a okolí pošlete k šípku. Určitě docházíte do poradny a doktorka by vám jistojistě řekla, zda je něco v nepořádku. Máte pravdu v tom, že každý dítě je jiný. Vaše holčička je zřejmě línější, nebo nemá dostatek podnětů k tomu, aby se sama snažila.
Ale že by byla v nepořádku? To asi ne… :)

Nuk nuk

Iwetax, buďte v klidu. Jistě, pokud se podíváte do takových těch chytrých knížek a tabulek, tak Vás to nejspíš vyděsí, protože se tam dovíte, že devítiměsíční dítě už by mělo umět sedět. Ty tabulky Vám řeknou ale, jak a kdy to dělá průměrné dítě, existuje jakási představa o tom jak se dítě motoricky vyvíjí standardně. Většinou se začnou plazit, pak jdou na kolínka, z nich se naučí překulit se na zadeček a tím pádem se posadí a sedí a až teprve si s oporou stoupnou atd.
Jenomže jsou děti, které dřív stojí než sedí. Já i můj synek jsme příklady tohoto. Navíc syn si sám sedl poměrně pozdě a celkově po té pohybové stránce nebyl a není žádná hvězda – za to s řečí je na tom výtečně.Nechte dcerku, a´t se vyvíjí, jak potřebuje ona. Kdyby byla nějak hodně pozadu, pediatr by to jistě odhalil a sdělil by Vám to.

A lidé z okolí? Na ty se vykašlete. Jak jsem zmínila, můj synek (jsou mu teď dva roky) začal poměrně pozdě sedět, ale i chodit, za to velice rychle nabral úctyhodnou slovní zásobu a v roce a pů mluvil už ve větách. v mém okolí se najednou jako mouchy rozmnožili lidé, jejichž děti v sedmi měsících chodili a v roce mluvili plynule v celých větách a bez chyby!!!! :D Takže je opravdu neberte vážně, prostě mají pocit, že jejich děti jsou geniálnější, než děti někoho jiného.

Džanička

Já bych si z toho hlavu nedělala.Až se na to vaše malá bude cítit,tak se posadí,nebojte se ona nejlíp pozná kdy přijde ten správný čas se posadit.Můj syn akorát v těch měsících začínal sedět,a dcerka v sedmi měsících už ručkovala a chodila po postýlce.

afro.minerva

Hlavně se nesnaž dítě popohánět nebo jeho vývoj nějak urychlovat. Naše malá se sama postadila a začala vlastně současně i sedět až v 9-ti měsících. Začíná lést pomaloučku až teď. A to už jí bude za chvilku 10 měsíců.

To, že ti ostatní něco předhazují, tak na to se vykašli. Jde o TVOJE dítě a těm ostatním do toho nic není.

Já jsem zase měla pořád předhazováno, že naše malá nemá dudlíka. „Chudinka, vy jí nedáte ani dudlíček.“ Ale je to moje dcera a my to bez dudlíku skvěle zvládáme.

Takže svoje mimi do ničeho nenuť a nech ji, aby se to všechno naučila svým tempem. Určitě je všechno v pořádku.