Avatar uživatele
Bvovka

Kdy půjdu k podání vysvětlení za napadení?

Moc rád bych se dozvěděl, kdy bude výslech za to, že jsem v rozrušení kopl do průvodčí po tom co mě chtěla vyhodit z vlaku. 12.7. Jsem byl v ZOO V Jihlavě a stálo mě to víc peněz než jsem čekal. Když jsem se vracel do Prahy, tak jsem využil výhodnou věc, že jsem koupil jizdenku VDV, která však platí jenom do Čáslavi. Když jsem potom kontroloval peníze na účtě, tak jsem zjistil, že už mám asi jenom 3 Kč a že nemám na jízdenku. Z Čáslavi jsem jel teda načerno směr Kolín, kde jsem myslel že mě už nechytí, ale opak byl pravdou. Za KH se mě průvodčí ptala na jízdenku, ale já jí řekl, že mi došly peníze a jestli by to nešlo doplatit na sekyru. Ona však že ne, že v Hlizově si vystoupím. Byl jsem ve stresu, že v takový díře bych vystoupil a bůh ví kdy se vrátil fo Prahy jsem odporoval a když mě tahala ven, tak jsem jí i odkopnul. No sice jsme do Kolína doleji, ale tam mi řekli, že za to napadení bude přestupek, atd… Uplynul víc jak měsíc a pořád mi nezavolali ani nic nepřišlo. Za tu dobu se ale zjistilo, že na tu jízdu „na sekyru“ mám právo, když nemám peníze a kamarád, který dělá strojvedoucího mi navíc říkal, že mě z takové mini zastávce nemá co vyhazovat. Průvodčí se taky nic nestalo, takže z toho bude jenom přestupek, ale nevím za jak dlouho je ta to výslech?

Zajímavá 0 před 255 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Neboj se, to je jízda na černo a napadení průvodčího může být bráno jako napadení úřední osoby. To co ti říkal kamarád je nesmysl. Průvodčí tě může vyhodit na kterékoli zastávce, pokud vlak zastavuje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Je těžké určit přesnou dobu, kdy bude výslech nebo kdy obdržíte písemné předvolání. Pokud úřady začly šetření, mohlo by to trvat několik týdnů nebo dokonce měsíců. Pokud jste se od incidentu neobdržel žádnou korespondenci, mohlo by to znamenat, že ještě nebylo rozhodnuto o tom, zda budou podniknuty další kroky.

Nicméně, je důležité poznamenat, že i když nemáte peníze na jízdenku, nejde o důvod k cestě „na sekyru“. To je stále považováno za ilegální a může vést k pokutě. Také bych zdůraznil, že i když průvodčí nesnesla žádné fyzické zranění, to neznamená, že není možné očekávat nějaké právní důsledky kvůli napadení. Cestující by měl vždy reagovat klidně a respektovat pokyny průvodčího. Fyzický útok je nepřijatelný a může vést k tvrdým trestům.

Velmi doporučuji kontaktovat právního poradce nebo advokáta, který by vám mohl poskytnout přesnější a relevantnější informace. Současně, pokud jste obdržel nějakou formu papírové korespondence od úřadů nebo soudů týkající se tohoto incidentu a je na něm uveden kontakt, určitě se na ně obraťte pro další informace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Písmenek mraky, ale ta nedůležitější pasáž odbyta třemi slovy „tam mi řekli“. Kdo to řekl? Byla u toho policie? Byl sepsán záznam? Podepsal jste něco?

Avatar uživatele
Bvovka

Policie přijela do Kolína, ale nic nesepisovali, poze mi vyfotili ruce a řekli, že někdy se mám dostavit na oddělení v KutnéHoře.

Nový příspěvek