Avatar uživatele
supratom

kdy muzu zazadat o pujcku,od podani zadosti na zivnost?

Doplňuji:
Jedna se o to,ze si chci pujcit penize od banky a to bez ucelove.Nikdy jsem nepodnikal,tak se ptam,zda mi banka pujci a kdy nejdrive,pokud si napriklad zitra pujdu zazadat o zivnostensky list.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3399 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Chybí mi tu souvislost. Napište, prosím, do popisu otázky, zda má jít o půjčku týkající se podnikání, nebo zda řešíte možnost získat půjčku v případě, že jste zahájil podnikání a nemáte nyní trvalý pracovní poměr. To jsou dva různé pohledy a jejich řešení je zcela odlišné.
Doplňuji:
Pokud jste zaměstnán, tak při sjednání půjčky bude banka požadovat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele. Bude záležet na výši částky, kterou si chcete půjčit, protože podle ní Vám banka spočítá výši splátek a vyhodnotí, zda Váš příjem na tuto částku bude dostačující.
Pokud tomu tak nebude, budete muset bance za půjčku ručit nemovitým majetkem (majetek movitý bere málokterá banka jako záruku), nebo si zajistit ručitele, či přistupitele k půjčce.
Jestliže hodláte začít podnikat a zatím nepracujete, bude problém najít banku, která poskytuje půjčky začínajícím podnikatelům. Zde bude třeba vyhodnotit, zda banka přijme obrat části roku jako dostattečný podklad pro poskytnutí půjčky, nebo naopak bude trvat na hodnocení vypracovaném až na základě předloženého Přiznání k dani z příjmu za rok 2012, případně až 2013, pokud banka bude chtít mít ucelený přehled o Vašem podnikání.
Také je možno žádat banku o úvěr na podnikání, kde je nutno vyplnit tzv. rozvojový záměr a na základě tohoto materiálu banka poskytuje v přiměřené výši finanční prostředky.
Pokud budete půjčku nutně potřebovat a nebude schopen ji dostat z bankovního sektoru, existují ještě možnosti mimobankovních půjček. V každém případě Vás ale důrazně upozorňuji, že u těchto půjček jsou vyšší úroky a podstatně tvrdší pravidla pro neplatiče.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání