Rokio

Kdy mi může nařídit soud léčbu?

Může mi soud nařídit léčbu v případě, že neporuším žádný zákon? Pokud ano, tak v jakém případě?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Léčbu ti soud nařídí tehdy, pokud znalec v daném oboru znaleckým posudkem přesvědčí soud, že jsi nebezpečný pro sebe nebo své okolí a toto jednání je způsobeno nějakou zdravotní vadou. Zároveň se soud dotáže znalce zda postačí ambulatní léčba, nebo ústavní.

Další odpovědi
Drap

V případě, že soud usoudí, že ji potřebuješ.

autacek

Že by soud ?

ivzez

Moje odpověď je úplně stejná
jako v této tvé otázce:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdy-je-clovek-povazovan-za-zavisleho-na-alkoholu-a-kdy-je-potreba-naridit-lecbu-na-protialkoholni

jáára

Ty už si měl dávno dostat detenci!