Avatar uživatele
Ametyst

Kdy jste naposledy slyšeli z oficiálních míst slovo „mír“?

Kromě první sloky písně Modlitba pro Martu. 🙂 Jinak je na programu „válka, válka“. Kdo mluví o míru, a vidí, že posílat zbraně k míru nevede, je nálepkován z médií jako “mírový štváč”. Takový newspeak tu ještě nebyl !

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? da ny, aliendrone, EKSOT123, Filip84 před 463 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

Když o tom tak přemýšlím, a pokud nepočítám teď Babišovu kampaň, tak naposled nám s tím za komunistů furt krmili hlavu. Takže teď Babiš, předtím komunisti.

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Automatické filtry tyto fráze (pokud je pronáší politik) nepropustí k dalšímu zpracování, takže je dnes už ani nevnímám. Celý život poslouchám významově komický obrat „boj za mír“, dokonce „válku válce“ apod. perly.

Jediné co se v průběhu času změnilo je, že od jisté doby rétorika přitvrdila směrem k láskyplné dobrotivosti ve smyslu „humanitární bombardování“ a jiným šílenostem. 😕

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Filip84

Ty, to byl taky ještě nějaký projev soudruha za ČSSR, jako. Herr Švec, víš, co já toho viděl a přečetl? To si nevybavím, kdo a při jaké příležitosti. Klidně to mohl být Miloš Jakeš v tom svém slavném projevu na Červeném Hrádku, jako. Vůbec si na žádnou konotaci, která by mi umožnila si vybavit konkrétní, ne tak poslední, projev, nevzpomenu.

Ovšem je to hodně zajímavá otázka a velmi pertinentní postřeh, protože to, co píšeš, je objektivní materiální pravda! 👍😎 Dnes je slovo „válka“ všude.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

U nás takové slovo rezonuje>>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=zP-UbidyJMM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Z prezidentské debaty, kde vystupovali Pavel s Babišem. To je pár dní zpátky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Sleduju na CT rozhovor s nově zvoleným prezidentem. Podle Babiše a jeho voličů se prý chystá vyhlásit mobilizace a řinčí zbraněmi. Ve skutečnosti slyším pravý opak: bezpečností situace ČR je dobrá, díky zárukám NATO jsem na tom lépe než kdykoliv v minulosti, přestože kousek od nás je válka.
Na téma řečí o míru (ve kterých se vyžívali komunisté, což si všichni nad 40 velmi dobře pamatují, pokud netrpí ztrátou paměti) byl skvělý rozbor v Deníku N: https://denik­n.cz/1063281/­chceme-mir-dve-slova-za-nimiz-se-v-dejinach-casto-skryly-pokrytectvi-a-propaganda/?ref=inm

  • Ten, kdo operuje mírem, často myslí něco jiného. A minulost je toho výborným příkladem. Mír se totiž ve dvacátém století stal jedním z masivně zneužívaných pojmů.
  • „Mír pro naši dobu“, tak označoval Neville Chamberlain mnichovskou dohodu, během níž uzavřel s Hitlerem také separátní dohodu o neútočení.
  • V sovětském bloku se za mír bojovalo o sto šest, slovo mír však v dobové propagandě nemělo nic společného s pacifismem, mír byl naopak důvodem ke zbrojení.
  • Mír po velkou část dvacátého století fungoval v rukou manipulátorů a propagandistů jako zástěrka všeho možného, jen neměl ten obsah, jaký by asi mít měl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pri predstavovaní, ako súčasť mena mír, Mir

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone: Přesně tak. My nemůžeme klidně žít. Musíme bojovat: i s přírodou, s virem, s chorobami, sami se sebou.:-) Pravdoláskaři nám ukážou, jakého viníka tentokrát vytipovali, a my proti němu máme bojovat! Jupí, nepřátelský CO2, taková hrůza. Co na tom, že bez něj ani lísteček nevyroste.

Avatar uživatele
aliendrone

Ametyst>>> Já nevím, jestli je to k smíchu anebo k pláči, nicméně kuriózní je to, že v konečném důsledku si za to mohou lidé SAMI. CO2? Zavedeme emisní povolenky, ať neekologičtí výrobci „za své prasárny platí“. HURÁ! 😐

A pak TITÍŽ občané řvou, že jsou energie drahé! 😮 Jakpak by mohly NEBÝT drahé? Přeci uhelná elektrárna (provozovatel) NEBUDE platit dodatečný náklad na platbu emisní povolenky ZE SVÉHO, to dá rozum. Dodatečný náklad promítnou do ceny energie a zákazník (řvoucí, že je elektřina drahá) to zacvaká a ještě bude emisnímu hovadění tleskat! Úvaha, kterou chápe i absolovent pomocné školy, pokud NENÍ dem(ent)okrat.

Dem(ent)okraté NEMYSLÍ, oni VĚŘÍ. Prakticky všemu, co jim kdo nakuká, dneska tomu, zítra tamtomu. A protože NEMYSLÍ, nepotřebují ARGUMENTY. Ty totiž žádná VÍRA nepotřebuje. 😕

Avatar uživatele
Ametyst

Mas velkou pravdu. Jak já nesnáším přísloví a všelijaké moudra, přišla jsem i na další zhovadilost, která se už dlouho šíří. Prý “Myslet znamená prd vědět.” Houby! Věřit znamená prd vědět, jak oba víme.;-)

Avatar uživatele
Ametyst

No jasně, Divadlo Mír! 🙂

Nový příspěvek