WhiteCrow

Kdy je u kvalitní DSLR rozlišení 16MP málo?

V jakých případech může rozlišení limitovat?

Nejlepší odpověď
dubraro

Při tisku velkoformátových zvětšenin.

Další odpovědi
mosoj

No, ono to bývá spíš naopak, kdy je na setový objektiv rozlišení zbytečně veliké a tím i náročné na paměť. Honíš rozlišení, ale daleko lepší výsledky dostaneš když fotíš do RAWU.
Vzhledem k možnostem současné běžné zobrazovaci techniky je to pak o výřezech, nicméně než velký výřez, je lepší použít vhodný objektiv. Je to ale drahé.

Takže tě spíš limituje použitý objektiv, který ve většině případů nedokáže vysoké rozlišení zužitkovat. Kvalitní objektivy nejsou zoomy, ale jsou s pevným ohniskem a stojí více jak 20 000 Kč.

Hlada

Při focení krajiny.

mosoj

Nevím jestli jsem to napsal srozumitelně. Na limit rozlišení může běžný fotograf narazit jedině když dělá velké výřezy, nebo tvoří plakáty. Problém je to, že většina levnějších objektivů tak ostře nekreslí a vysoké rozlišení je pak houby platné.