Martin713

Kdy je prosím možné zasadit sazeničky dubů a buků? Bylo by to možné i teď na podzim?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Ano. Obecně se stromy sázejí na jaře a na podzim. Běžnější je jaro, ale pak je riziko suchého roku. Na podzim to chce, aby se trochu „chytly“, než přijdou mrazy.

Další odpovědi
paul1

Teď je podle mých zkušeností celkem vhodný čas, ale je třeba, hlavně pokud bude málo sněhu, i přes zimu sazenice zalévat, aby neuschly. Kořeny rostou pod zemí i přes zimu, pokud mají vhodné podmínky.

Vinpe

Je možné je zasadit.

elkon

Pokud jsou v kontejneru, tak celoročně, ostatní na podzim, nebo na jaře.