Kazatel

Kdo z Vás měl doma ještě 286ku? A co dnes s ní?

Odpovědi
ivo xxx

Já začínal na ZX spectrum a pak 486DX40…

cochee

286ku ne, byl to krvavě drahý komp a v práci jsme v té době ještě počítače neměli. První „můj“ PC kompatibilní komp byl nějaký Compaq 486 DX/33 a to proto, že jej v práci nahradilo snad nějaké Pentium III nebo něco takového a ten Compaq byl uložen do police se slovy, že už nebude sloužit ani jako záloha toho PIII. Taxem se šéfa zeptal, jestli si ho můžu vzít a on prál že jo, v klidu. Jinak 286 se hodí snad jen k nostalgickému hraní nějakých retroher :) to už bych snad nedával ani jako domácí úložiště/ftp server nebo podobný účel. Ten Compaq mi tu ale stále leží v polici a myslím, že bych ho ještě i spustil a na něm třeba DOOMA.

Dochy

Jo, někde tu desku ještě mám. 1MB paměti. a spustili se na tom Win3.1.
Když jsem tam přidal ještě 1MB, tak to dokonce nastartovalo snad i do 2 minut a něco nenáročného se s tím i dalo dělat.

Dnes? Můžeš tím ohromovat děcka 😉 Pokud se Ti to povede rozběhnout, pro některé budeš king 😉
a nebo dát do sběru.