zjentek

Kdo vlastní prosperující společnost ČEZ?

Pokud tuto společnost vlastní ze 70% stát, tak kdo vlastní ten zbytek? Chci jméno, nebo jména (nezajímají mě právnické tituly či subjekty tvářící se jako balzám na nervy občana, testující jeho vytrvalost/trpě­livost.)

Chlapi, to nemůžete myslet vážně, co jste tady napsali. jako já jsem OBČAS také naivní jako ten kojenec, ale vše má svou hranici. Tak já se zkusím zeptat ještě jinak. Kdo je tím, kdo v ČEZu tahá za nitky? Fyzická osoba/osoby, vynechme stát (ten je ČEZu dobrej do něj smolit prachy) a vynechme vás (ó promiňte ale pokud v tý akciovce padají rozhodnutí tak vy u toho nejste a nejste o nich vyrozuměni více nežli já), čili laicky, naprosto zjednodušeně- KOMU (!!!) stát SMOLÍ TY PRACHY KTERÉ SMOLÍ do ČEZu, přičemž na řadové občany tvrdě dopadla Fialová drahota právě z nitra této společnosti, takže jediné co chci je JMÉNO/JMÉNA vykuků, který vás/nás škubou jako kuřata aniž vy dva (možná tři) o tom víte. A abych vám nebral poslední iluze a mohli jste spokojeně žít v bublince kde s vámi hrají fér hru, tak si pod těmi jmény představte někoho, kdo vlastní tóólik akcií akciovky, že může s nadsázkou (i když tací tomu často fakt věří) říci- „tohle je MOJE společnost!“ Stát vynechat- chci JMÉNA!!! A pokud ANI JAKO AKCIONÁŘI jména neznáte, tak poprosím alespoň o informace vedoucí k anonymním účtům/společnostem někde v rájích. Už otázce rozumíte lépe i vy akcionáři? (Někdy mám dojem že „občanská zhovadilost jejich vlastní společností“ v důsledku není občany správně pochopena… což možná dává i smysl, když položím do takové roviny a takže vlastně už mám i odpověď. když čtu dodatek za doplněním, sorry za otázky🤦‍♂️. )

Nejlepší odpověď
Pepa25

Třeba já. Dík za připomenutí, že si mám zajít vyzvednout dividendy, ať máme bohaté Vánoce.

Další odpovědi
aevul

Jako opravdu si myslíš, že ti sem někdo vypíše seznam všechny akcionářů ČEZu? OK, tak i já jsem mezi nimi. Kup si je taky a nezáviď.

Doplňuji: Ad doplnění, asi by sis měl napřed rozmyslet, na co se chceš ptát. Nikdo do tvé hlavy nevidí, tak odpovídáme na to, na co se ptáš. Nemůžeme za to, že to není totéž, jako to, co tě zajímá.

Disraeli

Je to akciová společnost. Tedy hádej.

Emefej

Já jsem také vlastníkem pranepatrné části ČEZu.

zjentek

Aevul, aha. Děkuji.

zjentek

Pětadváco, chápu. Stát si také mne ruce na 50 miliard českých v dividendách od ČEZu. Však co, zastropujem, sebereme ty dividendy, zaplatíme 130 miliard do konce roku za „strop“ a tak furt dokola. Co na tom, že okleštíme veškerou prosperitu státu ve všech odvětvích, bo strop si platí občan sám, že jo, jiné prostředky neexistují. Přitom by stačilo nařídit ČEZu ať občanovi sleví a strčí si své dividendy víš kam a zrušit ten strop a vše by bylo rázem pochopitelné, rozumné a logické. Ale kdo tohle chce, když spekulanti by při tom ostrouhali, že? No však se arogantně vysmívej. Až si díky tobě potkáme všichni svorně někde v jeskyni kde si budeme před Bohem rovni, tak já na ten tvůj „vánoční“ úsměv zblízka mrknu 😉👍

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=%C4%8CEZ+po+oz­n%C3%A1men%C3%AD+re­kordn%C3%ADho+zis­ku+zdra%C5%BE%C3%AD+e­lekt%C5%99inu&oq=%C4%8C­EZ+po+ozn%C3%A1men%C­3%AD+rekordn%C3%AD­ho+zisku+zdra%C5%B­E%C3%AD+elekt%C5%99i­nu&aqs=chrome­..69i57j69i60­.3615j0j4&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Pepa25

Nesrozumitelné: jste proti státním zásahům nebo pro ně? Co proboha znamenají fráze typu „okleštíme veškerou prosperitu státu“? „by stačilo nařídit ČEZu“ – to právě nelze, protože není socík a jeden dodavatel. A já se arogantně nevysmívám, pouze konstatuju. Akce ČEZu si může koupit každý (a každý, kdo má penzijní spoření je ve svém fondu také má).

zjentek

Prosperita státu je momentálně (mimo jiné podrazy představitelů) „okleštěna“ stropováním cen energií. Na ně jdou prostředky jinak určené „na prosperitu“, už rozumíš?

Musíš nejen nenakupovat, ale také stávajícího ( prostředky výnosů) se vzdát, jinak pluješ streamem záhuby a stahuješ s sebou ze břehů všechny poklidné okolo, včetně mě. Proto fráze „stejně jednou mrknu na tvůj úsměv z dividend“ a pak si spolu nalejeme fér pití a zbilancujeme jak jsme na tom (;

zjentek

Abys tomu rozuměl, tak já žiji o krok dopředu. Vůbec mě nezajímá hromadit mamon TEĎ a krok dopředu nesledovat anebo sledovat s nezájmem, opovržením a mastnou hubou od bůčku a s lahváčem, sorryjako 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Pepa25

Aha, dnes se neříká být úplně mimo, ale „žít o krok napřed“ 🙂 Zase jsem chytřejší …

zjentek

Přesně. Zapomeň vše co znáš a začni jako malé dítě. Jinak se, bohužel, zahubíme. Není tam nikdo nad, kdo by ti pomohl. Tedy obávám se, že „tam“ UŽ OPRAVDU NIKDO není.