Kdo to je, ten styčný důstojník?

To se jako s někým stýká,třeba i pohlavně ?!

Nejlepší odpověď
annas

Důstojník je označení vojáka, který v armádě dosáhne určitých hodností, styčný důstojník je funkce označující důstojníka přiděleného k jiné složce, než původně patří a zajišťující spolupráci mezi ní a svoji mateřskou složkou. Složkou jsou potom myšleny jak útvary v rámci ozbrojených sil jedné země, tak i mezi jinými rezorty nebo státy. Např. důstojník letectva přidělený k pozemní armádě, důstojník vojenské rozvědky přidělený ke státní policii, důstojník české armády přidělený k nizozemské armádě apod.

http://www.fron­ta.cz/dotaz/styc­ny-dustojnik
Doplňuji:
Ad barbakan. Omlouvám se, uvedla jsem jen jeden z významů styčného důstojníka.

Doplňuji o definici z anglické WIkipedie (neupravený překlad).
http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&lan­gpair=en|cs&u=http://­en.wikipedia.or­g/wiki/Liaison_of­ficer

Styčný důstojník nebo LNO je osoba, která zajišťuje spojení mezi dvěma organizacemi komunikovat a koordinovat své činnosti. Obecně platí, že jsou používány k dosažení co nejlepší využití zdrojů nebo zaměstnávání služeb v rámci jedné organizace o dalších. V armádě, styčných důstojníků může koordinovat činnosti na ochranu jednotky z vedlejší škody . Budou také pracovat na dosažení vzájemného porozumění nebo jednotu úsilí mezi různorodými skupinami.
Pro mimořádné události nebo zvládání katastrof styční důstojníci slouží jako primární kontakt pro agentury reagují na situaci. Styční důstojníci často poskytují technickou nebo věcnou odbornost jejich mateřské organizace. Obvykle organizace vloží styčné důstojníky do jiných organizací, aby tváří v tvář koordinace.

Další odpovědi
beer

Styční důstojníci nejsou jen v armádě, ale také v policii, hasičských záchranných sborech a dokonce se tento termín používá přeneseně také v civilních profesích. Jsou to vždy specializovaní pracovníci, kteří zajišťují operativní a úzkou spolupráci s jiným rezortem či složkou (jak již bylo správně řečeno).
Zkušenost, net.
Doplňuji:
Malá poznámečka, když vidím ty houfy ) :
Odpověď Annas je hodně nepřesná, poněvadž se týká 2.sv. války – viz její odkaz. Od té doby se ale termín rozšířil i mimo vojenství. A otázka zní „Kdo je…?“, ne však „Kdo byl…?“ ))

led

styčným dôstovníkom môže byť aj tlačový hovorca XY, ktorý tlmočí (oboznamuje) názory svojho nadriadeného médiam – styk s tlačou
Doplňuji:
Na tejto stránke za styčného dôstojníka sa pasoval informovaný užívateľ chváliaci sa dobrými stykmi (kontaktami, stretávaniami) s adminmi. V prípade vašej požiadavky na adminov, sa s dôverou obracajte na tohto užívateľa. Kto je to? To si už budete musieť vypátrať, ale je možné, že sa aj sám prihlási a predstaví.

led

Škoda uzavretia otázky, ako sa teraz ten styčný dôstojník môže prihlásiť, keď za odpoveď nedostane bodík- palček? To nebolo od vás pekné, kolega.

vagra

:)

Drap

Annas má jistě pravdu, ale pro sichr bych se zeptal divizního spojovacího náčelníka. Co kdyby došlo v poslední době ke změně ?

annas

J také pravda, že jsem zapomněla poznamenat, že jde o původní význam.
Už nechci doplňovat, protože by to náš náčelník určitě považoval za opisování …

anonym

No jo,ale ten prý v září šel do civilu?

led

Nešiel do žiadneho civilu, zmenil uniformu, ale je stále na divízii

annas

🙂

anonym

Ja bych nechala v klidu " odpocivat ".
Aby se nam nahodou nevratil ! :)
No, budu tady asi za blazna .. , ale aby se nam po nem jeste nestyskalo ! :)
On a ona .. mozna cihaji, az tu zacne nejaka mela a pak hned napisi, ze i kdyz tu nejsou, tak se stejne hadame . !!
Musime .. pardon … musite byt tedy uz jen hodni !
:) -iv-

anonym

Jeee !! A ted koukam, jestli Beer neprevzal stafetu ! ? P.S. Beere , Vas mam za chytreho cloveka , tohle snad nemate zapotrebi. :)
Jinak Vas mam rada, ale kdyz vy mate toho www.
;-( -iv-