J_K

Kdo si zaslouží více ocenění: vědci jako Antonín Holý, Otto Wichterle, Jaroslav Heyrovský ,…nebo ‚hvězdy showbusnisu‘?

Nejlepší odpověď
annas

Není snadné odpovědět Je to jako na misce vah – někdy vyhrává věda, jindy „pravé“ umění, ale i showbyznys, byť na krátkou dobu.. Mnohdy přinese odpověď až budoucnost …

Myslím si, že bez objevů vědců by na některé choroby stále umírali lidé, stejně tak by se lidem neusnadňovala práce atd. . Ale i objev může přinést zkázu – někdy je pokrok cestou zpět … atomová bomba. Ale její cestu určil člověk …

Beru-li showbyznys jako název pro komerční a výdělečnou činnost v oblasti zábavy, některé pořady, soutěže určitě nejsou velkým přínosem pro kulturu, ale mnohé diváky pobaví, takže je ocení.

V oblasti opravdového umění jako estetického odrazu skutečnosti existují jména, která jsou známá i v zahraničí. Sem patří např. spisovatelé, jejiich díla byla zařazena mezi světová, sochaři, architekti , filmaři atd. a dělají dobré jméno naší zemi.

„Jenže častěji vítězí myšlenka síly než síla myšlenky“. Jan Sobotka .

Další odpovědi
gecco

Sám sis formulací otázky odpověděl – proč se ptáš??
😉
Na druhou stranu – ty „hvězdy showbusinessu“ bez neutuchajícího obdivu chátrají, takže ano, ony si ocenění zaslouží více…
😉
Přečti si knížku To snad nemyslíte vážně, pane Feynmane!, byl to vědec (vynikající) a k tomu i úspěšný showman…
😉

lexx

ber to z pohledu kdo kolik odvede na daních a bude jasno

J_K

add annas:
Jenže ty umělce, které uvádíte jako přínosné jsou beze sporu přínosní, ale netvoří showbusnis. Čas rozhoduje o hodnotách.

J_K

add annas:
Jenže ty umělce, které uvádíte jako přínosné jsou beze sporu přínosní, ale netvoří showbusnis. Čas rozhoduje o hodnotách.

annas

Ad J-K .- Ano. Showbyznys není přínosem, je určen těm jedincům, kteří se rádi nenáročně baví. Jeho aktéry nepovažuji za umělce.

.

J_K

Příspěvek smazán administrátorem.

J_K

add gecco : Otázku jsem položil proto, abych vytvořil bázi spíše pro diskusi než pro odpovědi. Potěšil jste mě odkazem na knihu nositele Nobelovy ceny. Četl jsem ji už dávno a díky Vám si ji přečtu znovu.

gecco

😉
Jsem rád, že máme stejné (podobné) oblíbence..
😉