gulag

Kdo si podle vas zaslouzi vyssi plat ? A kdo anopak nizsi ?

Podle me by vsichni zednici, klempiri, zahradnici, tesari, truhlari apod meli dostat vyrazne pridano, protoze vykonavaji velice tezkou praci, ktera neni patricne ohodnocena.

Naproti tomu bych vsem podnikatelum a soudcum, politikum snizil plat na 9000kc mesicne, aby poznali, co je to zivotni minimum a aby poznali, jake je na to vetsina naroda, co se tyce rozpoctu…

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

soudce se zedničinu naučí,ale chci vidět zedníka jak se naučí zákony,todle jsou jen hospodský kecy…

Další odpovědi
Mirdas

Rozumím tomu tak, že majitel firmy by měl brát méně, než ti které zaměstnává ?
Opravdu blahopřeji k nápadu.

suaeda

Myslím, že dobrý řemeslník (zedník, automechanik ad.) má práce dost, protože je žádaný. Leckdy si takového fachmana musíme dopředu i na pár měsíců objednat. A také jsou zaplaceni. Bohužel jako všude i mezi řemeslníky se najdou leváci, kteří moc neumějí. Jiný problém, který postupně nastává je, že nikdo z mladých lidí se nejde vyučit. Většina jde na školy. Takže dobrých řemeslníků bude ubývat. A předpokládám, že ti dobří si budou diktovat ceny.
Na co bych se chtěl ale zaměřit jsou různí „rádoby živnostníci“, kteří se zabývají akorát kupčením v duchu hesla „zde levně koupím jinde draho prodám“. Různých meziskladů, přepravců a dalších špekulantů je v současné době hodně. A spotřebitelé navýšené ceny zboží i služeb zaplatí.

Hlada

Řemeslná práce je ohodnocená konkurencí. Drahý řemeslník těžko získá zakázku, protože drahá stavba je neprodejná.
Mnoho podnikatelů doma hospodaří tak, že si na osobní spotřebu neberou ani minimální mzdu. Naopak, u politiků bych byl za takové zvýšení platu, aby byli neúplatní, osobně odpovědní a odvolatelní.

dudu

Především vřele doporučuji změnu pojmenování z gulag na guláš a nechodit na Slunce. Pak se jednomu rodí v hlavě samé nesmysly! Pojmenovat se gulag s těmito názory by snad mělo být trestné a posuzováno jako provokace.

led

Porovnávať fyzickú a duševnú prácu a hodnotiť ich náročnosť nie je až tak jednoduché.
Podľa vášho triedenia to chápem tak, že kopáč, bez akéhokoľvek vzdelania, kopajúci odtokovú ryhu pri ceste by mal za svoju prácu dostať viac, ako ten študovaný inžinier, ktorý tu ryhu naprojektuje, aby spĺňala všetky parametry k bezpečnosti prevádzky autodopravy na tej ceste. V prípade nevyhnutnej potreby ten inžinier by naprojektovanú ryhu aj vykopal, ale z čoho by potom ten kopáč žil?

zzzzz

Nedávno jsem si objednala stavební firmu na zednickou práci. Přišli dva v 10hodin, říkali tomu ráno, ten první měl neustále ruce v kapse a ten druhý v bok. Dvakrát do hodiny si odešli zakouřit, každou hodinu chtěli kávu a za jeden den snad 5× svačili. Měli to mít podle smlouvy do večera hotové, ale ve 4 odpoledne byli na začátku, nedodělali to odešli domů. Druhý den to přijel dodělat majitel, protože sem mu volala, že ty dva lenochy už ke mě domů nepustím:-(((

Za co přidat??????????? Šikovný zedník dělá sám na sebe a vydělá klidně i 30čistého, lenoch si víc než 8500hrubého nezaslouží.

Drap

Pochybuji, e se ti podaří něco podobného někdy prosadit.

Nazdar Bazar

Zkus k tomu přidat ještě tenisty,fotbalisty a burzovní makléře. Nezapomeň na obchodníky se zbraněmi,drogami a dědice rodinných impérií. Pak teprv budeš mít o čem přemýšlet.

Domces

Tem co berou vysoké platy a hovno delaji bych dal 9000 měsíčně

lota

Ono je to asi individuální, nedá se to úplně zobecňovat na profese. Myslím, že většina řemeslníků pracuje na živnost, tedy jsou vlastně podnikateli. A každý podnikatel si vydělá tolik, na kolik má, jak je šikovný, zručný, tvořivý…