Eva H.

Kdo se má vyhýbat na úzké cestičce, když jdou naproti sobě starší žena a v protisměru mladý muž s dívkou? Mladší a muž?

Platí pravidlo pravé ruky?

Odpovědi
Kepler

Uvolnit cestu by měl muž, případně i s dívkou. Pravidlo pravé ruky s tím nemá co dělat a platí jen v silničním provozu: na nerozlišené křižovatce dej přednost vozidlu přijíždějícímu zprava.

led

Ten rozumnejší. Nerozmýšľa nad tým, kto je kto a nehľadá u iných, čo má robiť. Jednoducho nečaká, nepremýšľa o slušnosti, ale uvoľní cestu, tomu kto sa ponáhľa, či tomu kto si myslí, že má prednosť.

Hlada

Počká ten, kdo jde z kopce nebo ten, kdo má na své straně místo, kam uhnout.

Dochy

Jaká pravá ruka? Pokud nejsou možnosti technicky dále omezené, tak mladík pomůže slečně uvolnit stezku pro starší dámu.

Kelt

No a co v případě, kdy jde chlapec s dívkou, která řekla, že se bude učit a ta starší žena je matka té dívky a učí toho chlapce.?

Emefej

Ano, platí pravidlo pravé ruky. Při setkání se srdečně pozdraví, podají si pravou ruku a potom ten floutek pochopitelně dámě uvolní cestu.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Ujo Kepler kiež by to tak bolo ako odpovedáte aj v reálnom živote. ale časy vašej mladosti, keď slušnosť vládla, keď mladší si ctil staršieho a muž ženu v úcte mal, sú akosi v dnešnej dobe už len folklór dávnych čias.

Eva H.

Mladý muži tím říkáte, že máme přijmout úpadek civilizovaného chování? A to vás těší, nebo s tím osobně něco děláte?

led

Prepáčte mi moju trúfalosť, ale medzi odpovedajúcimi nevidím mladého muža (myslim vekovo) Ešte aj ten Kepler má len čosi cez 400 rokov.
A pokiaľ ide o mňa, ste úplne mimo.

Eva H.

Děkuji panu Keplerovi za odpoveď a ostatnim za příspěvky. Hezky den.