nadka77

Kdo platí stočné

Zajímalo by mě,kdo má platit za nájemníky stočné,pokud ho oni sami neplatí?Obec to vymáhá po majiteli domu a ne po nich.Je to v pořádku?Vodné platit nemusí,mají studnu.

Nejlepší odpověď
jmhad

rozúčtování stočného majitelem domu mezi nájemníky je zcela normální.Je to i můj případ a platím bytné podle tabulek,které má k dispozici příslušná vodohospodářská firma. U mé maličkosti to dělá kolem 40 kubíků měsíčně. Tak to říkají oni znalci,co ty tabulky vytvořili.Ale někde osadí na přítok vodoměr a říkají – co ti přiteklo tak zase oteklo a to zaplať.A vůbec neberou v úvahu,že se něco při vaření odpaří či že něco vyčůrám někde venku či v práci.

Další odpovědi
www

Stočné platí ten, na něhož je psán vodoměr na patě domu.
Tento platící to pak různým způsobem může rozpočítat dál podle možného vybavení nájemníků (vodoměry v bytech ano/ne, počet lidí na byt..) ap.

hanulka11

no obec to vymáhá po majiteli a ten by to měl naúčtovat nájemníkům