evinka1

Kdo mi podává přiznání k dani za 2010 v ochranné lhůtě po skonč. prac. poměru? A kdy?

k 1.1.2011 jsem nezaměstnaná, ale ve 180denní ochranné lhůtě.8

Nejlepší odpověď
standa

Nejspíš máte na mysli „Roční zúčtování záloh na daň z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti“, které za určitých podmínek provede váš poslední zaměstnavatel.
/problematiku popisuje zákon o daních z příjmu v ustanoveních § 38ch/

Nejpozději do 15.2.2011 napište svému poslednímu zaměstnavateli dopis, kde jej s odvoláním na ten výše uvedený paragraf požádejte o roční zúčtování záloh. K žádosti připojte všechny potřebné doklady (viz odstavec 3 paragrafu „38ch“).

Doporučuji však tuto žádost a doklady předat zaměstnavateli osobně s tím, že bude možné na místě případně odstranit nějaké vady v žádosti či podkladech.

btw. vámi zmiňovaná 180denní jakási ochranná lhůta se na tento případ vůbec nevztahuje

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/dprij/cas­t4.aspx