Avatar uživatele
Klára K.

Kdo má přednost, dítě, nebo senior?

Vím, že před dospělým má přednost senior a dítě. Ale jak je to, když například spolu jde stará babička a pětiletá holčička, a najednou uvidí dveře, tak kdo otevře dveře a kdo je podrží? Asi by se to mělo řídit podle pohlaví, ale co když jsou to dvě stejná pohlaví?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4036 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

teoreticky snad ta babička, protože učí to dítě ,)
Doplňuji:
rozhodně bych jako babička nestál a nečekal, až mi 5ti leté dítě otevře. Leda by mělo 6 let a já bych věděla, že to dítě to tatínek v 5ti naučil ,)

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jestli půjdu se svou 5-ti letou vnučkou,tak ty dveře(pokud budu schopná)otevřu a podržím sama.Když mají dveřní zavírač Brano,tak totiž hrozí úraz nejen mně,ale i jí.Neudrží je.Etiketu slušného chování ji vštěpujeme a učíme od té doby,co je schopna nás vnímat.V případě otázky,kdy jdou dvě dámy,řídila bych se věkem.Mladší je podrží starší.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonymmm

taky si myslím, že babička…už kolikrát jsem si všimla v autobusu, že když nastupuje babička a dítě, tak ho vždycky nechá sednout a ona stojí

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

anonymmm: to samozřejmě nemá co dělat s etiketou, ale s bezpečností, babička, byť třeba stará, se v té zatáčce nebo při brzdění udrží vestoje, zatímco tak malé děcko ne, odlítne přes půl vozu a přizabije se.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek