klumprt

Kdo má položit zarážku na pás u pokladny?

Ten, kdo právě vyložil nákup ji dá za svůj nákup, nebo ten, kdo se chystá vyložit nákup ji dá za nákup předchozího zákazníka? Pokud prodavačka v důsledku opomenutí přičte něco do cizího nákupu, kdo za to může? Co na to Ladislav Špaček? Už se tím vůbec zabýval?
Doplňuji:
Osobně se kloním k tomu, že zarážka se dává za vlastní nákup. Kromě již uvedených důvodů jde taky o to, že přední zákazník tím dá najevo dalšímu, že pás je mu k dispozici a že tam nic už dávat nebude. Navíc má zarážky blíž po ruce, než ten za ním.
V podstatě je to jedno, kdo ji tam dá, ale v případě smíchání nákupů, bych se ošklivě díval na toho předního.

Jsou vůbec nějaké argumenty pro povinnost dalšího zákazníka,

Nejlepší odpověď
dědapetr

Podle mě by měl zarážku dávat za nákup,aby další zákazník mohl hned skládat zboží na pás atím to urychlí a když vyloží nakup tak opět dá za nákup.První zákazní na poklaně dopředu zarážku dávat nemusí,tedy ji dá za nákup.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Podle mě a také to tak dělám, dávám zarážku za nákup.
Proč?
Protože pokud ji dám za nákup, zabráním tím, aby bylo další ne moje zboží přičteno k mému nákupu. Pokud tam zarážku nedá nakupující předemnou, ryskuje, že mu přičtou i můj nákup. Přičtení mého nákupu k někomu mi nevadí :DDD Ale aby přičetli k mému nákupu něco co je za mnou to mi vadí.

anonym

Určitě by měl zarážku dát za nákup první kupující.
Já ji dávám automaticky.

Luxx

to je jednoduché – buď to tam dá ten první a když ne, tak to tam dá ten druhý…
a když tam zarážka nebude vůbec, tak šikovná pokladní to pozná sama, kde je nákupu konec a dalšímu začátek… případně má pokladní taky pusu, tak se zeptá co je čí..
také existuje možnost storna namarkovaného zboží

Mapel

Logické je dávat zarážku za nákup. Když budu první, tak dávat zarážku je blbost a tak mi nezbývá ji dám za nákup.

marci1

Nejsmysluplnější je dát zarážku za nákup. Ve větších obchodních střediscích si ji dávám dozadu, pokud není vpředu, tak i tam. V menším obchodě v místě bydliště mi ji tam dává automaticky s úsměvem pokladní. Nema problema. 🙂

lota

Řekla bych, že se dává za nákup, ale nemám problém svůj nákup oddělit z obou stran – když na zarážku dosáhnu…

JájsemRaibek

jejda co sem to proved :DDD
rIIIIIIIIIIII­IIIIIIIskuje, to fuj tajbl

Irisa

Stává se :D mě se jednou povedl plátek síra :D