Avatar uživatele
klumprt

Kdo má položit zarážku na pás u pokladny?

Ten, kdo právě vyložil nákup ji dá za svůj nákup, nebo ten, kdo se chystá vyložit nákup ji dá za nákup předchozího zákazníka? Pokud prodavačka v důsledku opomenutí přičte něco do cizího nákupu, kdo za to může? Co na to Ladislav Špaček? Už se tím vůbec zabýval?
Doplňuji:
Osobně se kloním k tomu, že zarážka se dává za vlastní nákup. Kromě již uvedených důvodů jde taky o to, že přední zákazník tím dá najevo dalšímu, že pás je mu k dispozici a že tam nic už dávat nebude. Navíc má zarážky blíž po ruce, než ten za ním.
V podstatě je to jedno, kdo ji tam dá, ale v případě smíchání nákupů, bych se ošklivě díval na toho předního.

Jsou vůbec nějaké argumenty pro povinnost dalšího zákazníka,

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, JájsemRaibek, vivatisCZ, gagaga, anonym, Luxx, anonym, lejdy.můn před 3346 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dědapetr

Podle mě by měl zarážku dávat za nákup,aby další zákazník mohl hned skládat zboží na pás atím to urychlí a když vyloží nakup tak opět dá za nákup.První zákazní na poklaně dopředu zarážku dávat nemusí,tedy ji dá za nákup.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
JájsemRaibek

Podle mě a také to tak dělám, dávám zarážku za nákup.
Proč?
Protože pokud ji dám za nákup, zabráním tím, aby bylo další ne moje zboží přičteno k mému nákupu. Pokud tam zarážku nedá nakupující předemnou, ryskuje, že mu přičtou i můj nákup. Přičtení mého nákupu k někomu mi nevadí :DDD Ale aby přičetli k mému nákupu něco co je za mnou to mi vadí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Určitě by měl zarážku dát za nákup první kupující.
Já ji dávám automaticky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Luxx

to je jednoduché – buď to tam dá ten první a když ne, tak to tam dá ten druhý…
a když tam zarážka nebude vůbec, tak šikovná pokladní to pozná sama, kde je nákupu konec a dalšímu začátek… případně má pokladní taky pusu, tak se zeptá co je čí..
také existuje možnost storna namarkovaného zboží

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Logické je dávat zarážku za nákup. Když budu první, tak dávat zarážku je blbost a tak mi nezbývá ji dám za nákup.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nejsmysluplnější je dát zarážku za nákup. Ve větších obchodních střediscích si ji dávám dozadu, pokud není vpředu, tak i tam. V menším obchodě v místě bydliště mi ji tam dává automaticky s úsměvem pokladní. Nema problema. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Řekla bych, že se dává za nákup, ale nemám problém svůj nákup oddělit z obou stran – když na zarážku dosáhnu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
JájsemRaibek

jejda co sem to proved :DDD
rIIIIIIIIIIII­IIIIIIIskuje, to fuj tajbl

před 3346 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Irisa

Stává se :D mě se jednou povedl plátek síra :D

před 3346 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek