Kryšpín

Kdo je viník případné dopravní nehody pokud Policie pronásleduje fetku nebo zloděje v silničním provozu?

Většinou fetky a zloději ujíždějí v lepšo bezpečných autech pokud trefí mini auto s rodinou neb zastávku hromadné dopravy může to být katastrofa. Policista má omezenou pravomoc použití zbraně, včetně problému v městské zástavbě / odražená kulka / zasáhnout fetku přímo nemůže poněvadž okamžitě nastoupí Generální inspekce, postavení mimo službu a začně pištění ochránců lidských práv, humanistů a skoro písálků.

Nejlepší odpověď
anonym

No pokud zfetovanej řidič trefí zastávku MHD, je viníkem ten řidič. Nelze předpokládat, že mu zastávka nedala přednost nebo jela v protisměru. Nevím, co je na tom nejasnýho.

Pokud je jádrem otázky to, že je zfetovanej řidič pronásledovanej policií… Taky nevím, co je nejasnýho. Řízení pod vlivem návykový látky je zakázaný. Když vás policie vyzve k zastavení vozidla, jedinou správnou možností je zastavit.

Další odpovědi
cukrar

Vždy se bude postupovat individuálně, v každém případě vždy trošku jinak.
Taky se tak postupuje dosud.
Nehledejte problém, kde není.

Pepa25

Policie ČR je povinna provádět pronásledování tak, aby nezpůsobila ještě větší škody než pronásledovaný. To není o žádném pištění, ale zdravý rozum, ne?

Dochy

Pepa: Naprostá většina průšvihů vznikne z na první pohled bezpečné, či alespoň zvládnutelné situace, ke které se přidá nějaký nečekaný a často předem neodhadnutelný prvek. Stačí jeden nevidomý, co se zrovna rozhodl přejít přechod, jedno dítě, kterému spadl míč do vozovky (ani se za nim nemusí rozběhnout, stačí, že to vykolejí některého z řidičů)

To cos napsal vypadá, jako bys měl jistotu, že policisté nikdy nehavarují – tedy pokud se tak po zvážení všech okolností sami nerozhodnou aby minimalizovali ško­dy.