Dodopolasek

Kdo je majitelem pozemku, když je v katastru uveden ZEMĚDĚLSKÝ PŮDNÍ FOND jako název ochrany a LV není?

Kam a na koho se obrátit, když to chci např. koupit, pronajmout a nebo třeba se zasadit o rekontrukci nějaké památky na něm?

Nejlepší odpověď
anonym

Podle všeho stát a v jeho zastoupení Státní fond.
Možná se také jedná jen o administrativní zádrhel, v KN je jich dosud ještě stále dost.
Doplňuji:
Oprava – Pozemkový fond ČR (i když z hlediska kompetencí je státní).

Další odpovědi
Drap

Zemědělský půdní fond je hož majitelem je stát. Obrátit se přímo na fond, ale myslím, že s tím budou asi dost velké problémy, nevím jak teĎ, ale ještě před nedávnem se nic neprodávalo pouze směňovalo. Další možností je aby pozemek odkouipila nebo vyměnila za nějakým účelem obec a vy pak následně odkoupil od ní.

anonym

Zemědělský půdní fond je pouze označení typu a ochrany pozemku. Znamená to, že na něm není možné stavět bez změny územního plánu. Neplést si s Pozemkovým fondem, ten je ve vlastnictví státu.