Dodopolasek

Kdo je majitelem parcely označené jako ZEMĚDĚLSKÝ PŮDNÍ FOND?

Koho oslovit pokud třeba takový pozemek chce někdo pronajmout, koupit či požádat atp.
Doplňuji:
Jestli a co se dá na pozemku dělat je mi jedno. Jde mi o to, kdo je majitelem a to v katastru prostě není, jen to, že není na žádném Lv a je prostě v tom fondu. navíc jde o hafo pozemků v okolí o kterých bezpečně vím, že někomu patří!

Nejlepší odpověď
Mapel

Je to obecné označení, že se na takové půdě nesmí stavět. Pak je označen majitel pozemku. Jen hledat na katastrální mapě.
Doplňuji:
Drape, otázka zní co to znamená!!! Když je parcela vyjmuta z pozemkového fondu, tak už není takto označena!!! Ty odpovídáš na otázku co dělat, aby se na pozemku takto označeném nechalo stavět.

Další odpovědi
Drap

Neni pravdou, že se tam stavět nesmí, ale pokud je pozemek takto označený, tak je ho třerba před stavbou vyjmout z pozemkového fondu. Takto mohou být označeny i nevelké pozemky v intravilánu měs­ta.

anonym

Majitelem je ten, kdo je zapsán jako vlastník v listu vlastnictví na KÚ. Může to být osoba fyzická, ale také právnická. Znáte-li číslo parcely, dá se vlastník dohledat právě na katastru.

Mapel

Každá parcela má svého majitele a tím může být i obec. Když si neumíš sám poradit, tak zajdi na příslušný úřad, pod které pozemky spadají.

Mapel

Každá parcela má svého majitele a tím může být i obec. Když si neumíš sám poradit, tak zajdi na příslušný úřad, pod které pozemky spadají.