nyjono

Kdo, co, jaký orgán je nadřízený starostovi OÚ? Kam podat stížnost?

Pokud obec příjezdovou cestu (cca 1 km) k místu trv.bydliště neudržuje ve sjízdném stavu, hluboké výmoly, kterým se nelze vyhnout, v zimě sníh neodklízejí.
Cesta, v majetku obce, v katastru značená jako ostatní cesty.
Obec ji prodat nechce.

Odpovědi
Justin1

Nadřízený by mohl být krajský úřad.

Pepa25

Nevím, proč do toho chcete tahat starostu. Existuje přece odbor dopravy v místně příslušné obci s pověřeným obecným úřadem (obvykle nejbližším městečku) …

Emefej

Nadřízeným orgánem starosty je zastupitelstvo obce.

nyjono

Pepa25. Logicky, když chci něco řešit, prvně jdu na příslušný OÚ a teprva pak někam výš.
Tak proto starosta.

Pepa25

Proč výš? Já píšu, že je potřeba jít na příslušné místo. To je odbor dopravy.