Emilly

Kde založit stránky zdarma?

Pracuji na živnostenský list a chtěl bych si vytvořit své vlastní web stránky. Poradíte mi prosim kde a zda je možnost založit si je zdarma? Děkuji.

Odpovědi
Lencis

Samozřejmě že existují domény i webprostory zdarma. Například na:
www.web-zdarma.cz
www.domena-webhosting.cz/web­hosting-zdarma.html
www.hostingy.cz/hos­ting-zdarma.html
atd…

Ale pokud chcete alespoň trošku slušně a profesionálně vypadající stránky doporučuji investovat pár korun. Nebojte se, ty ceny jsou dnes opravdu velmi slušné, roční provoz vás vyjde cca na 500,–Kč A výhody?

  1. profesionální a zapamatovatelná adresa (weby zdarma mají např: www.podnikatel­.wz.cz , nejen že je to dlouhé ale hlavně hned každý pozná že je to web zdarma, což podle mě nepůsobí na klienty či zákazníky moc profesionálně)
  2. větší prostor. weby zdarma mají většinou limitovanou kapacitu stránek, tedy musíte např. přemýšlet v jaké kvalitě uveřejníte fotografie atd…
  3. nebudete mít žádnou povinnost mít reklamní bannery na vašich stránkách !!!

Mrkněte např. na stránky v odkazu, nabízejí balíček služeb (tedy komplet i s doménou) za opravdu velmi slušnou cenu 😉

Zdroj: https://www.for­psi.com/packa­ge/package_pi­di.php

LuciJe

Pokud nemáte zkušenost s tvorbou webu a chcete dobře vypadající prezentaci bez vysoké platby, můžete využít některé ze služeb s vlastním redakčním systémem – webnode.cz, estranky.cz, webareal.cz. Bez jakékoliv předchozí znalosti si vytvoříte profesionálně vypadající vzhled webu.

Stejně jako Lencis však doporučuji investovat do vlastní domény (všechny jmenované služby nabízí za poplatek možnost provozovat web na vlastní doméně a bez reklam, přičemž Vám obvykle mohou i s nákupem domény pomoci), stránky s adresou www.firma.nějaká-služba-zdarma.cz dost spolehlivě evokují myšlenku, že se Vám asi nedaří v podnikání moc dobře, když musíte využívat služeb, které jsou zadarmo.