Jako Vůbec

Kde v Praze najdu Tis červený?

Zakládáme s dcerou herbář a nemůžeme nikde sehnat červený tis. Vím, že je jedovatý,zatavím ho pod plast,tak žádné obavy o malou, jen jí vzdělávám a učím rozpoznávat co nesmí jíst.

Odpovědi
FolgoreCZ

Jeden je ve Františkánské zahradě, ale je to chráněný památný strom, tak abyste si nezadělali na průšvih, když ho půjdete otrhávat.

magorvkleci

Já mám teda dojem, že ten ve Fratiškánské zahradě není ve Františkánské zahradě, ale za zdí ve dvoře kláštera františkánů. Jinak co si pamatuju, tak byly na Karláku, třeba v rohu parku na křižovatce s Žitnou a určitě kousek ztama v botanické zahradě Na Slupi.

ahold

Několik jich je v pražské ZOO. I s výstražnou tabulkou.