Nick42364

Kde uložit peníze proti inflaci?

Dobrý den dokáže mi zde někdo prosím pomoci a nasměrovat mě? Podařilo se mi získat " malé " úspory, pro většinu z vás asi malé pro mě hrozně moc. Je to půl milionu kč a další úspory a zisk (zcela legální činnost s DPH a vším) přijdou časem. Zajímá mě co udělat s půl miliónem korun? Spořicí účet i s 6% nic moc (500k>6%>30k / 12 = 2500k – 15% = každý měsíc bez daně 2125kč). Můj investiční plán by byl v rámci možností (a v rámci investicí co by se objevilo) co nejkratší ideálně ne více než 5 let s tím že bych vše vybral (pokud by se vše kolem 5 let osvědčilo a vyšlo) se ziskem a dal někde jinde , samozřejmě podle výnosu,rizik, inflace,… No a samozřejmě s co možná nejmenším rizikem. Mě osobně největší riziko připadá akcie, podíly a podobné věci víz ČEZ a zestátnění (ale podobné věci se můžou dít téměř všude) . Případně kdybych našel nějakého certifikovaného poradce/odborníka a podobně od ČNB abych zbytečně nešlápl vedle. Případně mě někde zkuste nasměrovat abych nešlápl vedle děkuji.

Odpovědi
Drap

Poradce najdeš v každé bance. V ČNB ovšem ne, ta tady neni pro malé střadatele. Myslím, že akcie třeba toho ČEZU nejsou až tak špatné. Cena akcií klesla, ovšem dividendy vypláceli za minulý rok, myslím velice slušné. a takový vývoj lze i očekávat. Nejmenší riziko, pokud se nic nezmění, je investice do zlata.

da ny

Klidně třeba u mně.
Můžete udělat Bohulibý čin 😉
Utratím je s radostí, potřebuji i kvalitní lůžko, dvoje nové dveře a budu mít jistotu plného „nácíčka“. 🙂
Zbavíte se peněz, zbavíte se starostí. Budete mít klid. Přestane Vás trápit inflací znehodnocený peníz :)
Poradce najdete v každé bance. S několika zkonzultujte. Pak se nějak rozhodnete
Čím větší jistota, zisk, tím větší riziko.

Pepa25

Při každé investici je potřeba rozhodnout, kde se investor pohybuje v trojúhelníku výnos – riziko – likvidita (vše najednou nelze). Pokud jde o dlouhodobou investici s ochotou podstoupit vyšší riziko, tak dávají smysl kapitálové nástroje: akcie a dluhopisy nebo podílové listy – ideálně diverzifikovaný mix.
Seznamy licencovaných nebo regulovaných subjeků jsou na webu ČNB, ale jde o desítky bank a obchodníků s cennými papíry, stovky investičních zprostředkovatelů a desítky tisíc vázaných zástupců (lidí pracujících na IČ pro výše uvedené). Takže spíš je otázka, co vše jste ochotný kontaktovat. Dává smysl začít u bank nebo nebakovních OCP, příapdně invetičních společností. Zprostředkovatelé a poradcí nabízejí jejich produkty, maximálně rozšířené o nabídku ze zahraničí.

Hlada

Nejlepší se mi jeví propachtovaná zemědělská půda, půjčky P2P a vlastní podnikání. Osobně bych nikdy nedal žádné peníze do akcií, fondů, spoření nebo pojištění. Stejně tak bych si nenechal radit od nikoho, kdo by mi za své rady neručil vlastní nemovitostí nebo minimálně nějakým profesním pojištěním.

Savier

Bitcoin.

Themeansar

Zlaté mince

Safast354

Já a můj kolega na toto téma natáčíme videa na youtube. Najdete nás tam pod jménem Cefir.cz, stejnojmenný máme i web, myslím si, že by Vám to mohlo pomoci. Jinak mimochodem, ano, děláme to i profesionálně, ale bude lepší, když si nás nejprve vyhledáte, třeba Vám ani nesedneme :) Přeji hezký den.

Pepa25

Souhlasím s Drapem – až na poslední větu.