bolak

Kde se berou ty malý mušky, octomilky a tak podobně?

Jaktože celý rok žádnou nevidím, ani červi že by se někde po domě množili, ale když mi nádobě na brambory jedna brambora shnije, během dvou dnů (brambory jsem přines před 2 dny a jedna byla asi nakopnutá), já dnes zavadím o nádobu a najednou vylítne asi 40 mušek? Po celým domě, jsou na dveřích a na oknech sítě, takže i kdyby to cítily, tak zvenku asi nepřilítly.

barbakan: to jo, to věřím, ale kde se tam vezmou? To jako v tý bramboře už žijou nějaký larvy nebo co?

Nejlepší odpověď
briketka10

Tak to víš, že jsou s tý nakoplý brambory, která postupně
shnila a tam se vylíhly, jak na ně to Ti napíšu je to, ale z
odkazu, kde se to píše :

Co dělat proti muškám octomilkám?

Samozřejmě jde v každé drogerii zakoupit drahý přípravek na hubení hmyzu jako jsou i octomilky. Tady je však jedna rada jak si doma vytvořit lapač octomilek. Nalijte do nádoby lákadlo pro mušky – trochu sirupu, nebo trochu červeného vína (nemusí to být nějaký Barique, postačí i krabicové víno) – ocet, pivo nebo burčák. Zkrátka nalijte jim tam jednu z jejich pochoutek, které v žádném případě neodolají. Nezapomeňte ale tuto nádobu s tekutinou překrýt fólií. Do potravinářské folie udělejte několik malých dírek větší jehlou a nebo větším špendlíkem. Mušky se lehce dostanou dovnitř, ale už ne ven. Aby se rychleji zahubily, kápněte do tekutiny jar. Snižuje povrchové napětí a mušky se tak snáz utopí.
Doplňuji :
Jo ten odkaz je na ovoce, ale je jedno, jestli na ovoce, nebo na bramboru :
http://www.ba­bickykucharka­.cz/jak-na-musky-octomilky

Další odpovědi
annas

"Kde se berou?

Vinné mušky neboli octomilky žijí skrytě například v odpadkových koších, v popelnicích nebo na jiných místech, kde naleznou zbytky potravy. Jakmile ale svým vynikajícím čichem ucítí víno nebo ovoce, do kterých můžou naklást vajíčka, snaží se co nejrychleji využít příležitost k rozmnožování a slétnou se z celého bytu, případně nalétají i zvenčí otevřeným oknem. Ač velikostí nepatrné, jsou pro nás octomilky velmi důležité – díky rychlé obměně generací a dalším výhodným vlastnostem totiž slouží už mnoho desetiletí jako pokusné objekty v genetickém výzkumu."

Pode časopisu Výběr – Otazníky.

Na octomilky platí jen čistota. Jinak se množí rychlostí světla

" Nenechávat v kuchyni nedojedené zbytky a pravidelně vynášet odpadky. To je recept pro boj s ovocnými muškami. Stačí, aby váš puberťák nechal v pokoji ležet třeba slupku od banánu a máte o dotěrné spolubydlící postaráno. atd. "

Zdroj: http://hobby.id­nes.cz/na-octomilky-plati-jen-cistota-jinak-se-mnozi-rychlosti-svetla-pvz-/hobby-domov.aspx?c=A090911­_121203_hobby-domov_mce

anonym

Stačí zadat do místního vyhledávače vpravo..
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=octomilky

lexx

zhmotní se samovolně a spontánně z neexistence když jsou vhodné podmínky, vši se líhnou ze špíny, myši ze starých plesnivých pytlů…

klumprt

Zřejmě ty larvy už žily na té načaté bramboře. Vývoj octomilky trvá třeba jen týden, takže z jedné nahnilé brambory se dokážou vyrojit vcelku rychle. Nejspíš už je tam nakladla jejich matka někde v bramborovém skladu. Jsi svědkem dalšího zázraku života :)

anonym

Už z názvu vyplývá, že miluji ocet, který se nachází v ovoci či zelenině.

zjentek

tak to si jenom myslíš, že proti vnějším náletům máš barák octomilkově utěsněnej.. ;q

zkus si dát do kvartýru tu lepící plástev s feromonem molí samice a nebudeš věřit, kolik na ní bude molů a nezbyde ti než vrtět hlavou, v kterýže to potravině si je pěstuješ ;q

briketka10

😁

bolak

zjentek: a kde najdu ty tvý feromony?

zjentek

http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=feromo­novylapac

zjentek

http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=feromo­novy%20lapac

zjentek

http://www.he­ureka.cz/?h[fraze]=feromo­novy%20lapac ..ale aby nedošlo k nějakýmu fópá- myslel jsem to tak, že si to nemáš kupovat, pánč jestli si to vyvěsíš do špajzu, tak ti moli se ti tam najednou zničehonic zhmotní (jak píše lexx), aniž bys je měl v potravinách a to právě rozvíjí tu záhadu s hmyzohermeticky uzavřeným kvartýrem, jak popisuji v odpovědi ..zkrátka přilítnou třeba komínem, ale přilítnou, takže jakákoliv návnada na cokoliv menšího, než je brouk pytlík, je naprd ;q

zjentek

Heuréka! ..do řit* s ní- https://www.go­ogle.cz/search?q=fe­romonov%C3%BD+la­pa%C4%8D+mol%C5%AF&i­e=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&e­i=3lW6VdCDCIa3sQHT2am4BA